سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۶ مرداد ۱۴۰۰

تولید و پخش بیش از 19000 دقیقه برنامه در سوگ شهادت حاج قاسم سلیمانی - تولیدات رادیو

 

 

پزبازدیدترین های رادیو

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

تولید و پخش بیش از 19000 دقیقه برنامه در سوگ شهادت حاج قاسم سلیمانی

تولید و پخش بیش از 19000 دقیقه برنامه در سوگ شهادت حاج قاسم سلیمانی


صدا و سیمای خراسان رضوی

 تولید و پخش بیش از 19000 دقیقه برنامه در سوگ شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شبکه استانی خراسان رضوی
صدا و سیمای خراسان رضوی  از اولین ساعات انتشار خبر شهادت سردار مقاو مت و همرزمانش  به پوشش زنده مراسم های سوگواری و عزاداری وتشییع مردم مشهد و استان و همچنین ارتباط با شبکه های استانی و سراسری به این موضوع پرداخته است .
سیما:
سیمای خراسان رضوی برای پوشش مراسم تشییع شهدای مقاومت با استفاده از 25 دستگاه دوربین تصویر برداری و 3 دستگاه هلی شات و  با تجهیزاتی از قبیل 4 دستگاه اس ان جی، 2 دستگاه واحد سیار، 2 دستگاه انی کست میکسر تصویر، 4 گروه پرتابل، 4 دستگاه بالابر و یک دستگاه لینک پخش زنده پرتابل با تولید و پخش 16200 دقیقه برنامه حضور فعال و مداوم داشتند که شامل پوشش بیش از 8 ساعت پخش از شبکه استانی خراسان رضوی در قالب ویژه برنامه « سردار دلها »، 161 ساعت پخش از شبکه های استانی ( 9660 دقیقه)، 61 ساعت پخش از شبکه های سراسری ( 3660 دقیقه )، 24 ساعت پخش از شبکه های برون مرزی ( 1440 دقیقه ) همچنین پخش زنده مراسم تشییع در عراق در شهرهای کاظمین، نجف و کربلا به مدت 300 دقیقه، مراسم تشییع در اهواز ( 300 دقیقه)، مراسم تشییع در تهران و قم ( 480 دقیقه)،  مراسم تشییع در کرمان ( 360 دقیقه ) می باشد به این موضوع پرداخت.
همچنین در برنامه های مختلف صبح خراسانی، شب شرقی، زیرنویس، میان برنامه های تأمینی، ویدئو کلیپ، مستندهای تأمینی، گزارش 5، شمیم آدینه، تا آسمان و ویژه برنامه سردار دلها به صورت ویژه به موضوع پرداخته است.
صدا:
رادیو خراسان با بیش از 1600 دقیقه شامل 18 برنامه به مدت 1087 دقیقه و 69 ارتباط گزارشی با مراکز و 76 ارتباط گزارشی با رادیوهای سراسری و 2 ارتباط استودیوی و همچنین رادیو نما با 848 عکس که در کل برنامه ها 3234 نوبت پخش شده است و همچنین برنامه های ویژه خادم ولایت به مدت 255 دقیقه به تهیه کنندگی نادر افشار شامل بخش هایی چون گزارش ، بسته های صوتی (کلام رهبری و گفتگوهای سردار سلیمانی ) کارشناس ( سردار رجب زاده فرمانده عملیات 5 نصر خراسان رضوی و جانشین پلیس راهور مشهد و نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثامن الائمه سپاه پاسداران انقلاب ) به مراسم تشییع سردار سلیمانی در مشهد مقدس پرداخته است.
و برنامه سردار پرافتخار به مدت 135 دقیقه به تهیه کنندگی محمد کمالی در این برنامه ترکیبی ساده به مدت 135 دقیقه که شامل بخش هایی چون گزارش ، کارشناس ( کارشناس ( سردار یوسفعلی زاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ) ارتباط استودیو به استودیو با شبکه های رادیویی سلامت و جوان ، بسته های صوتی متنوع و مداحی به موضوع استقبال از سردار سلیمانی ( امروز که میزبان شهید سردار سلیمانی هستیم چه جمله ای بهش میگین ؟؟) پرداخته است.
برنامه سردار آسمانی به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی رضا سلیمانی شامل بخش هایی چون گزارش ، کارشناس ( همرزمان سردار سلیمانی و کارشناس سیاسی ) و بسته های صوتی متنوع ( صدای همرزمان سردار سلیمانی ، صدای سردار سلیمانی و مقام معظم رهبری و مداحی) به موضوع اهداف دشمنان از شهادت سردار سلیمانی و همراهان و تبعات این اتفاق پرداخته شد.
خبر:
سایت خبرگزاری با 55 خبر، 32 مکتوب، 7 فیلم خبری و 100 عکس خبری مراسم تشییع سردار دلها را پوشش داد.
همچنین کانال خبرگزاری با 22 خبر، 44 فیلم و 35 عکس به این موضوع پرداخت.
در بخش گزارش تصویری و رادیویی خبرگزاری هم 24 بسته به مدت 92 دقیقه در بخش تلویزیونی و 15 مورد به مدت 38 دقیقه ارسال شد.
سایت باشگاه خبرنگاران جوان با 36 خبر، 6 فیلم خبری و 81 عکس این مراسم را پوشش داد.
همچنین کانال باشگاه با 47 خبر، 61 عکس و 26 فیلم به موضوع تشییع پیکر پاک سردار شهید سلیمانی و همرزمانش در مشهد پرداخت.
رادیو سراسری زیارت:
رادیو زیارت با تولید و پخش 630 دقیقه برنامه با عنوان بدرقه تا بهشت و سردار دلها به پوشش کامل مراسم استقبال و تشییع پیکر شهدای مقاومت پرداختند.
رادیوهای برون مرزی:
رادیو دری:
با تولید و پخش 1280  دقیقه برنامه با عناوین عشق بدون مرز و سردار دلها و ویژه برنامه های مختلف دیگر با حضور 30 کارشناس و 300 خبر به پوشش این مراسم پرداخت.
رادیو تاجیکی:
رادیو تاجیکی با 265 دقیقه برنامه شامل 22 نماهنگ و ویدئو، 6 تصویر، 10 گالری عکس، 2 گزارش ویژه، 4 اینفوگرافی و همچنین ویژه برنامه های 25 دقیقه ای به نام سردار کرار به بیان سخنان خود سردار در مورد نقش خون شهدا در تقویت و قدرت جبهه مقاومت اسلامی پرداخته است. همچنین در بخش خبر رادیو تاجیکی 245 دقیقه در دو شیفت صبحگاهی و شامگاهی و 20 دقیقه گزارش ویژه تهیه و پخش شده است.
رادیو ازبکی:
رادیو ازبکی با 56 خبر و تفسیر، 18 ویدئو به مدت 35 دقیقه و 15 گالری با 200 عکس به پوشش مراسم ویژه شهدای مقاومت پرداخت.
فضای مجازی:
فضای مجازی با بیش از 1750 آیتم، در قالب های گوناگون خبر، نماهنگ، کلیپ، فیلم کوتاه، گیف و... در فضای مجازی بارگزاری شده است که از این تعداد بیش از 650 مورد ویدیو بوده است.
در طول این مراسم، معاونت فضای مجازی صدا وسیمای مرکز خراسان نیز با استقرار عکاسان ، تصویر برداران و گرافیست به تولید محتوی در این زمینه پرداخت.
موسیقی:
واحد موسیقی صدا و سیمای خراسان رضوی 3 قطعه موسیقی به نام های چراغ روشن، به خوانندگی محسن میرزا زاده با محتوای ماندگار بودن نام و راه سردار، قطعه تویی سردار به خوانندگی هادی محمدیاری و آهنگسازی و تنظیم جواد فرزانه و قطعه مالک رهبر به خوانندگی و شاعری محب کارگر با موضوع رشادتها و جایگاه سردار سلیمانی نزد رهبر معظم انقلاب تولید و پخش نمود.