سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سرای زندگی - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

سرای زندگی

تهیّه‌کننده: لیلا کامکار یزدنژاد

گویندگان: ثمانه شاکری و احسان کاشانی

گزارشگر: زهره رضازاده

صدا بردار: میثم نظری‌زاده

نویسنده: تکتم حسین‌پور

 نظر به اهمیت خانواده به عنوان اولین و مهمترین نهاد اجتماعی و لزوم تقویت بنیان های آن بر مبنای سبک و الگوی زندگی اسلامی ایرانی، این برنامه در نظر دارد ضمن توجه به ویژگی های بومی خانواده های خراسانی ، به آموزش و ترویج مهارت های لازم برای ارتباط بهتر میان اعضای خانواده بپردازد.

این برنامه در نظر دارد ضمن تشریح اصول و راهکارهای تقویت بنیان خانواده، راهکارهای تقویت ازدواج بسامان و خانواده پایدار را بررسی نماید.

از دیگر محورهای این برنامه، می توان به ترویج فرزندآوری و آموزش مادران در تربیت فرزندانی بانشاط، پویا، سالم و متکی به نفس و توانمند اشاره کرد.

با توجه به لزوم بهره برداری از آموزه های دینی در خصوص خانواده ، توجه ویژه ای به ساده زیستی، تکریم سالمندان، سلامت جسم و روان ، رعایت حقوق شهروندی و سایر مباحث کاربردی در این خصوص شده است.

موضوعات و مسائل امروز  از قبیل اقتصاد خانواده، مشاغل خانگی و توانمندسازی خانواده ها در زمینه اقتصاد، اصلاح الگوی مصرف، محیط زییست و فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی نیز جایگاه ویژه ای در مباحث این برنامه دارند.

این برنامه دارای بخش های متنوعی از قبیل گفتگو با کارشناسان در موضوعات ذکر شده ، گزارش از سطح شهر و گفتگو با شهروندان، قصه های مختلف از زندگی های موفق، قصه گویی از حرم مطهر، مباحث تغذیه و آموزش نحوه تغذیه سالم و نیز رژیم غذایی برای پیشگیری از بیماری ها، آموزش مباحث طب سنتی، توصیه های پلیس فتا در خصوص آسیب های و خطرات فضای مجازی، سخن شنوندگان برنامه ، گزارش از خانواده های شهرستان و روستاها و اخبار وب گردی می باشد.

علاقمندان می توانند این برنامه را روزهای شنبه تا چهارشنبه راس ساعت 9:05 از شبکه استانی خراسان رضوی ، شبکه پایتخت معنوی ایران بشنوند.

سال تولید: 1396