سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای نمایش آیینی «سلسله‌ الذّهب» در جوار حرم مطهر رضوی - نمایشگر محتوای خبر

 

 

اجرای نمایش آیینی «سلسله‌ الذّهب» در جوار حرم مطهر رضوی

نمایش آیینی «سلسله‌ الذّهب» در شش قسمت، هبوط آدم تا تشییع مدافعان حرم را برای زائران و مجاوران رضوی به تصویر می‌کشد.

اجرای نمایش آیینی «سلسله‌الذهب» در جوار حرم مطهر رضوی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، در قسمت اول زائران هبوط آدم را می‌بینند، عذاب قوم نوح و به هلاکت رسیدن کنعان پسر این پیامبر در قسمت دوم به روی صحنه می‌رود. بازیگران این نمایش در قسمت سوم امتحان الهی حضرت ابراهیم خلیل‌الله و ذبح فرزندش حضرت اسماعیل علی نبیّنا و آله و علیه السّلام را به تصویر می‌کشند

زنده به گور شدن دختران، بعثت رسول‌ خدا صلّی الله علیه و اله و سلّم، حجّة الوداع و واقعه غدیر در قسمت چهارم به نمایش گذاشته می‌شود. صحنه‌هایی از هجرت امام رضا علیه السبلام از مدینه تا مرو، حدیث سلسله‌ الذّهب و نماز باران در قسمت پنجم اکران می‌شود.

زائران و مجاوران علی‌ّ بن‌ موسی‌ الرّضا علیه السّلام در قسمت ششم شاهد گوشه‌هایی از مسمومیت امام حسن عسکری علیه السّلام، امامت امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشّریف، شناخت نائبان خاص حضرت، غیبت کبری، هم چنین اتفاقات قبل از انقلاب 15 خرداد سال 42 و 12 بهمن سال 57، فعالیت‌های سیاسی مسجد کرامت، هشت سال دفاع مقدس و تشییع مدافعان حرم خواهند شد.

این نمایش با شیوههای نوین نمایشی و تلفیقی از نریشن، نماهنگ و مداحی است که سبک جدیدی در این عرصه بهشمار می‌رود و با استقبال پرشور زائران و مجاوران همراه است.

زائران رضوی می‌توانند با حضور در ورودی بست شیخ طوسی، جنب کتابخانه مرکزی از ساعت 21 تا 22:30 به تماشای این نمایش آیینی بنشینند.