جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

آغاز به کار ستاد اربعین مشهد با شعار «مشهدالرضا برای حسین(ع) - نمایشگر محتوای خبر

 

 

آغاز به کار ستاد اربعین مشهد با شعار «مشهدالرضا برای حسین(ع)

ستاد اربعین مشهد باشعار "مشهدالرضا برای حسین (ع)" آغاز به کار کرد

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی در جلسه ستاد اربعین گفت: اربعین نماد بصیرت افزایی و بیان حبّ و ارادت مردم نسبت به اهل بیت(ع) و بیان ولایت مداری است.
محسن نصرپور افزود: ارتقاء و ارائه تصویر مناسب از وحدت و همدلی بین اقشار و دوستی دو ملت ایران و عراق، نشان دادن ارتقاء خدمات میزبانی و انعکاس تلاش و خدمات دستگاههای خدمت رسان از وظایف رسانه ملی و صداوسیمای  خراسان رضوی با همکاری شهرداری مشهد است. وی افزود :تهیه و ارائه محتوای لازم از طرف دستگاه های فعال حوزه معارفی و فرهنگی برای ارتقای مفاهیم و مؤلفه های ارزشی معرفتی و دینی مرتبط با ایام اربعین و همچنین دهه آخر صفر برای بهره برداری رسانه استانی  وهمچنین همکاری و استفاده دستگاه های استانی از منابع و امکانات رسانه ای موجود خود به ویژه در امور مستند سازی فعالیت ها و همچنین ارتقاء فرهنگ میزبانی از اهم وظایف این ستاد می باشد.
وی در ادامه افزود :ارسال مستندهای تهیه شده به رسانه که در صورت داشتن شرایط محتوایی و فنی لازم جهت پخش همکاری لازم خواهد شد.وهمچنین  پیش بینی تیم اعزامی همراه زائرین پیاده برای پوشش خبری و برنامه ای وبهره برداری از ظرفیت های قابل استفاده رسانه ، به ویژه رادیو محرم، رادیو اربعین و همچنین ظرفیت های رسانه ملی در عراق واستفاده از ظرفیت مهم و کشوری رادیو زیارت از اهم وظایف وسیاست های صداوسیمای خراسان رضوی می باشد.
معاون شهردار مشهد نیز در این جلسه گفت: خدمات شهرداری مشهد در دو حوزه حمل و نقل و خدمات نظافت شهری در شهر نجف قدیم (منطقه پیرامون حرم حضرت علی(ع)) از روزهای آینده آغاز می شود.
وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار بر لباس پاکبانان و بدنه اتوبوس ها شعار «مشهد الرضا برای حسین(ع) » حک می شود افزود: امسال 800پاکبان زیارت اولی به عتبات اعزام می شوند و در سه شیفت کاری پاکبانی 20کیلومتر از شهر نجف قدیم را برعهده می گیرند.
رضا خواجه نائینی افزود: در حوزه حمل و نقل هم بیش از 100دستگاه اتوبوس به نجف اعزام می شود تا به زائران اربعین خدمت رسانی کنند.