سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

امام رضا علیه السّلام مؤسّس عزاداری در دهه اوّل محرم الحرام بوده‌اند. - نمایشگر محتوای خبر

 

 

امام رضا علیه السّلام مؤسّس عزاداری در دهه اوّل محرم الحرام بوده‌اند.

امام رضا علیه السّلام اوّلین روضه‌خوان سیّدالشّهدا علیه السّلام در روز اول ماه محرم بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،مرکز خراسان رضوی،آیت الله سید احمد علم الهدی افزود : امروز مردان قهرمان ما عرصه را در عراق و سوریسخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نشانگر درماندگی، عصبانیت و استیصال دشمنه بر آمریکا تنگ و ریشه تکفیری را از اسرائیل و آمریکا گرفته است.
وی بیان کرد : امروز هستی آمریکا در منطقه معدوم شده و آنها از عصبانیت و استیصال نمیدانند چه بکنند.
امام جمعه مشهد ادامه داد : با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب مردم در این سخنرانی عصبانیت آمریکا را دیدند و به زودی نیز مرگ آمریکا را از این عصبانیت خواهند دید.
آیت الله علم الهدی ادامه داد : آمریکا دریافته که تحریم هایش علیه ایران نتیجه نداده و چنانچه مقداری در مقابل تحریم مقاومت کنیم و اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم وابستگیمان از خارج قطع و دنیا در این تحریم آمریکا را از پای درمی آورد.
وی تاکید کرد : باید مسئولان در برابر این تحریمها خود را نبازند و با دستپاچگی دست در مقابل آمریکا دراز نکنند. 
امام جمعه مشهد افزود : تا کنون انقلاب اسلامی ایران در مسیر جهاد و صبر به عزت رسیده و با مقاومت این عزت ادامه خواهد یافت.
وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم افزود : امام رضا علیه السّلام  موسس عزاداری در دهه اول محرم و اولین روضه خوان سیّدالشّهدا علیه السّلام در روز اول ماه محرم بوده است.
آیت الله علم الهدی بیان کرد : فلسفه عاشورا و محور قیام سیدالشهدا مقاومت و مبارزه علیه ظلم و استکبار است.
وی ادامه داد : امروز بیش از 30 سال از دوران دفاع مقدس می گذرد و شهدای ما نماد جهاد،خط و مسیر امام حسین هستند.
وی گفت : ادامه این جریان نیز در آنسوی مرز و در دفاع از حرم ادامه دارد.
امام جمعه مشهد ادامه داد : برای در مسیر عاشورا بودن باید در برابر تهاجم و ظلم و ستیز با بیدارگری با دشمنان مبارزه کرد.
وی خاطرنشان کرد : به گفته رهبری امروز رویش هایی نظیر شهید حججی داریم که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند اما ادامه دهنده مسیر جهاد امام حسین علیه السّلام  و خط مقاومت هستند.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه داشتن مقاومت و جهاد لازمه مکتب عاشورایی است، ادامه داد : باید در مقابل تحریم های دشمن و آمریکا مقاومت داشت و خیال باطل سازش با دشمن برای راه اندازی اقتصاد را نکنیم.
وی بیان کرد : به برکت انقلاب  اسلامی ایران در صحنه ای که امروز در دنیا بوجود آمده عرصه مانور صبر و جهاد امام حسین علیه السّلام پیدا شده و هرکس در این مانور شرکت نکند از امام حسین و کربلا جداست.