سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

راه اندازی شبکه ایران کالا با هدف حمایت از تولید داخلی - نمایشگر محتوای خبر

 

 

راه اندازی شبکه ایران کالا با هدف حمایت از تولید داخلی

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: حمایت از کالای ایرانی وظیفه همه رسانه ها است و شبکه ایران کالا با همین هدف راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، محسن نصرپور افزود: راهراه اندازی شبکه ایران کالا در راستای حمایت از تولید داخلی اندازی این شبکه برای حمایت از تولیدات داخلی و کارآفرینی در  کشور است و این شبکه بخشی از خدمات خود را برای معرفی کالاهای صنایع کوچک به صورت رایگان در اختیار صنعتگران و صاحبان صنایع قرار می دهد.

او با بیان اینکه جوانان به عنوان نیروهای اشتغالی جامعه مهمترین مخاطبان این شبکه هستند، خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی از مهمترین محورهای این شبکه است که به دنبال تحقق آن هستیم.
نصرپور اعتماد سازی پیرامون کالای ایرانی را یکی از مهمترین اهداف رسانه ها دانست و بیان کرد: رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم می توانند گامی بلند در اعتماد سازی مردم داشته باشند.
او اضافه کرد: رسانه به عنوان بازوی حکومت می تواند در کنار مردم مشکلات اقتصادی را بشناسد و با ایجاد راهکارهایی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، نقش آفرینی کند.
شبکه ایران کالا که از چندی پیش به صورت آزمایشی در خراسان رضوی راه اندازی شده بود، دیروز به صورت رسمی در مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور آغاز به کار کرد.