سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نقش اثرگذار رسانه‌های ایران در تعالی جبهه اسلام - نمایشگر محتوای خبر

 

 

نقش اثرگذار رسانه‌های ایران در تعالی جبهه اسلام

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی: مشارکت سنی و شیعه در تبلیغ اسلام در رسانه‌ های جمعی با ابزار مختلف رادیو و تلویزیون، مسلمانان را به سمت وحدت بیشتر سوق می‌دهد.

وحدت بیشتر شیعه و سنی با مشارکت در تبلیغ اسلام در رسانه های جمعی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین بازار فیلم اسلامی و نمایشگاه فناوری‌ های رسانه ای، با اشاره به شکل‌ گیری مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون‌ های اسلامی گفت: این اقدام یک پدیده مبارک و شجره طیبه شده است که هر سال بر تعداد این مجموعه‌ های صوتی و تصویری افزوده می‌ شود و هم اکنون به بیش از ۲۰۰ مورد رسیده است.

وی با اشاره به ارسال مولتی‌ مدیای اقلام رسانه‌‌ای به مردم افزود: با توجه به اینکه این کار به وسیله تشیع و اهل تسنن صورت می‌گیرد وسیله‌ ای برای وحدت بین تشیع و اهل تسنن است.

مشاور رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اثرگذاری رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران در جوامع مختلف، تأکید کرد: رسانه‌های ما در مسیر ثبات و تعالی جبهه اسلام و غلبه بر جبهه کفر نقش کلیدی ایفا می‌کنند.

ولایتی در ادامه تصریح کرد: آمریکایی‌ ها سر و صدا زیاد دارند و تبلیغ زیاد می‌ کنند؛ ترامپ یک هوچی‌ گر و تبلیغات‌ چی است و در طول دوران زندگی خود از راه نامشروع به ثروت رسیده است و فکر می‌ کند از این طریق نیز می‌ تواند با دنیا تعامل داشته باشد.

او افزود: ترامپ بداند که مردم حقیقی این منطقه چه سنی و چه شیعه زیر بار حکومت تضعیف شده آمریکا نخواهند رفت، امروز حضور ترامپ در آمریکا موجب انزوای سیاست آمریکایی شده است و به تدریج انزوای سیاست‌ های آمریکا چه در اروپا و چه در شورای امنیت و جهان اسلام بیشتر خواهد شد.

ولایتی با تاکید بر اینکه مسلمانان از تهدیدهای بدون پشتوانه آمریکایی‌ ها هراس ندارند، بیان کرد: همان‌ طور که آمریکایی‌ ها در عراق شکست خوردند در سوریه هم شکست خواهند خورد و هرچه فشار بیشتر شود مسلمانان بیشتر متحد می‌ شوند و آینده در سایه وحدت امت و پرهیز از تفرقه از آن جهان اسلام  است.