سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

یادداشت حماسه نهم دی ماه - نمایشگر محتوای خبر

 

 

یادداشت حماسه نهم دی ماه

محسن نصرپور مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی

یادداشت حماسه نهم دی ماه
?? حماسه نهم دی ماه  ??
 ??استکبار جهانی و نظام سلطه با پیروزی انقلاب اسلامی ، همواره درصدد آسیب و تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی ، به عنوان تنها نظام و حاکمیت حقیقی مبتنی بر دین و معنویت اسلامی بوده ، و در این راه از هیچ اقدام ، توطئه و خباثتی دریغ نکرده است . 
از مصادیق مهم این دشمنی می توان به فتنه سال 88 اشاره نمود که در آن برهه معاندان و بدخواهان انقلاب اسلامی ، با کلیه امکانات از جمله ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای خود ، در بستر جنگ نرم و با همراهی برخی از ناآگاهان و فریب خوردگان داخلی ، با ایجاد فضای تردید و شبهه افکنی ، آن فتنه را رقم زدند و هزینه هایی را برای نظام و آرمان های انقلاب اسلامی و ملت انقلابی ایجاد نموده و از طرفی با هجمه و توهین نسبت به ارزش های دینی و مذهبی و اعتقادی مردم ، فضای ملتهبی را در جامعه بوجود آوردند .  
??در این شرایط پیچیده ، ولی فقیه زمانه ، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) به عنوان سکاندار انقلاب اسلامی با ایفای نقش برجسته و بی بدیل خود ، آگاهانه و شجاعانه ، با هدایتگری و روشنگری جامعه ولایتمدار ، این توطئه را ناکام گذارده و امید و تلاش فتنه گران و دشمنان نظام را به یاس و شکست تبدیل نمودند .
??مردم انقلابی ، با بصیرت ، و ولایتمدار ایران اسلامی با خروش در دفاع از انقلاب اسلامی و ارزشهای انقلابی و ارزشی و اعتقادی خود در نهم دی ماه ، حماسه بزرگ و جاودانه ای در تاریخ انقلاب اسلامی آفریدند و با این حضور پرشور و  برجسته ، مشت محکمی بر دهان فتنه گران و بدخواهان نظام الهی جمهوری اسلامی زدند . 
 
??حماسه 9 دی تداوم انقلاب اسلامی را تضمین کرد. نهم دی نشان داد که بهترین راهبرد امنیت سازی در جمهوری اسلامی ایران امنیت مردم محوری است و حضور میلیونی مردم ایران در سراسر کشور در نهم دی به بحران مهم یکساله کشور خاتمه داد واین حماسه سبب اتحاد و وحدت جامعه و نظام گردید. 
 به همین دلیل حماسه 9 دیماه تبلور شایسته ای از نقش حیاتی ولایت فقیه و از طرفی ولایتمداری و هشیاری مردم انقلابی در صیانت از اصول و بنیان های انقلاب اسلامی و حیات نظام جمهوری اسلامی می باشد . 
??هم اکنون که در دهه پنجم پیروزی انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب قرار داریم ، باید با بصیرت و هشیاری با حرکت در مسیر روشن ولایت ، با انگیزه انقلابی و جهادی ، در مسیر حرکت ارزشمند انقلاب اسلامی و در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی با انگیزه انقلابی و جهادی ، تلاش نماییم ، آنگونه که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیاناتی ارزنده می فرمایند : " آحاد مردم، مسئولین، غیر مسئولین، بخصوص جوانها، بخصوص کسانی که سخن و حرفشان تأثیر دارد، احساس مسئولیت حضور در صحنه را از دست ندهند. هیچ کس نگوید من تکلیفی ندارم، من مسئولیتی ندارم؛ همه مسئولند... در هر کاری که هستیم، احساس مسئولیت کنیم؛ مسئولیت دفاع از انقلاب و از نظام جمهوری اسلامی . "
?? در این راستا و در گام دوم انقلاب ، نقش رسانه ها خصوصا رسانه ملی   بیش از پیش ، شاخص و موثر می باشد ، از جمله :  آگاهی بخشی ، روشنگری و بصیرت افزایی ، و ارتقاء روحیه پرسشگری و مطالبه گری انقلابی در جامعه ، تقویت روحیه ولایت مداری و بیان نتایج و آثار ارزنده  پیروی و حمایت از ولایت فقیه در آرامش ، ثبات، اقتدار و عزّت ملت و کشور ، زنده نگاه داشتن و بازآفرینی حماسه های مردم در پیروزی و در حیات انقلاب اسلامی از جمله حماسه نهم دی ماه ، تقویت همدلی و همگرایی هر چه بیشتر آحاد مردم ، بیان و تبیین اهداف شوم و اقدامات نظام سلطه و استکبار جهانی بر علیه انقلاب و نظام و ملت انقلابی ، و ایجاد و تقویت روحیه و امید به آینده در جامعه . 
از طرفی تاکید بر محوریت قانون و قانونمداری در رویدادها و موقعیت های  فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی جامعه از جمله انتخابات نیز باید مورد توجه جدی اصحاب رسانه خصوصا صدا وسیما باشد . 
??محسن نصرپور 
مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی