سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اجرای نمایش آیینی «سلسله الذهب» در نمایشگاه مهر درخشان - نمایشگر محتوای خبر

 

 

جدیدترین اخبار

« بازگشت

اجرای نمایش آیینی «سلسله الذهب» در نمایشگاه مهر درخشان

اجرای نمایش آیینی «سلسله الذهب» در نمایشگاه مهر درخشان


نمایش آیینی «سلسله الذهب» برای نخستین بار در آستان قدس رضوی ویژه زائران و مجاوران در نمایشگاه مهر درخشان ۲ برگزار می‌شود.

اجرای نمایش آیینی «سلسله الذهب» در نمایشگاه مهر درخشان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد ، مهدی سالاری تهیه کننده نمایش آیینی «سلسله الذهب» که هر روزه در نمایشگاه مهر درخشان واقع در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، گفت: مجموعه موسسه فرهنگی «آوین نگاران» به مدت ۱۰ سال در زمینه تئاتر و نمایش‌های آیینی فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر نمایش‌های فاخری در زمینه تئاتر توسط این مجموعه تولید و به نمایش در آمده است، تصریح کرد: تئاتر «سلسله الذهب» اجرا شده در محل نمایشگاه «مهر درخشان»، تلفیقی از موسیقی، نریشن و مداحی است که سبک جدیدی در این عرصه به شمار می‌آید.
تهیه کننده نمایش «سلسله الذهب» با بیان اینکه شاهد حرکت انقلابی در عرصه‌های فرهنگی مجموعه آستان قدس هستیم خاطرنشان کرد: برپایی نمایش «سلسله الذهب» با ارائه مفاهیم مذهبی برای نخستین بار در آستان قدس رضوی برگزار می‌شود که مورد استقبال زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی قرار گرفته است.
سالاری تصریح کرد: در نمایش «سلسله الذهب» حرکت امام رضا علیه السّلام از مدینه تا مرو و در انت‌ها تشریف فرمایی امام رضا علیه السّلام به مشهد مقدس به نمایش گذاشته می‌شود.
تهیه کننده نمایش آیینی «سلسله الذهب» با تشکر از یگان ویژه استان خراسان رضوی در تامین نیروهای هنرور گفت: از ۲۳ اسفند ماه برنامه پیش تولید این نمایش آغاز شده و برگزاری و اجرای آن نیز تا ۱۵ فروردین هر روز در دو سانس ساعات ۱۸ و ۲۰ به مدت ۴۵ دقیقه ادامه خواهد داشت.
سالاری استقبال از نمایش «سلسه الذهب» را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه این تئاتر مورد پسند مردم واقع شده و از همین‌رو احتمال اجرای آن در ۳ سانس در روز نیز وجود دارد.
وی با اشاره به عوامل و هنرمندان گفت: این نمایش به کارگردانی محمدرضا اربابی، مجری طرح محمد صفدری، و بازی یاسر نجفیان، حسن قادری و محمد مزروعی، طراح گریم - حجت خاکپور، جلوه‌های میدانی - میلاد اربابی و مجری -محمود سعیدی مقدم روی صحنه می‌رود.