سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برپایی ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی - نمایشگر محتوای خبر

 

 

جدیدترین اخبار

« بازگشت

برپایی ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی

برپایی ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی


مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در نشست خبری درباره برنامه‌های مختلف اینبرپایی ۹۰۰ اجتماع محوری همزمان با محرم و صفر در خراسان رضوی ایام افزود: در این ماه بیش از 60هزار سخنرانی در دهه اول در استان برگزار می شود  و برای برگزاری 600جلسه گفتمان‌ دینی هم برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: برگزاری 22همایش با عنوان «طلایه‌داران هدایت» در سطح استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مبلغین و مبلغان، برگزاری همایش‌های توجیهی تبیینی قبل از محرم با حضور مسوولان و افراد موثر هیات‌های مذهبی و مداحان در سطح استان در مجتمع آیه‌ها، تبیین موضوعاتی همچون گام دوم انقلاب اسلامی، اهمیت بنیاده خانواده و ... از جمله این برنامه ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین امسال به مسوولان هیاتها تاکید کرده ایم شروع جلسه‌ها با تلاوت قرآن کریم باشد و بحث ختم قرآن نیز از جمله برنامه‌های جدیدی است که در دستور کار همه هیات های مذهبی خراسان رضوی قرار گرفته است.

به گفته وی، مراسم سیاه‌پوشان جهت اعلام محرم هم امروز بعد از نماز مغرب در مهدیه مشهد برگزار می‌شود.

صاحبقرانی همچنین از ورود نمادین کاروان کربلا خبر داد و افزود: مراسم ورود نمادین کاروان کربلا در روز دوشنبه 11شهریورماه در میدان 15خرداد ساعت 17 اجرا می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد ایستگاه‌های صلواتی در استان امسال بالغ بر هزار و 600 ایستگاه برسد؛ ضمن آنکه برآورد ما از اقامه نماز ظهر عاشورا، هزار و 100مکان است.