Skip to Content

طرح محدودیت ترافیک در مشهد قطعی شد

طرح محدودیت ترافیک در مشهد قطعی شد

سید مهدی امامی میبدی روز شنبه در نشست خبری افزود: طرح زوج و فرد تردد خودروها در محدوده خیابان فدائیان اسلام، خیابان بهار، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان شهید هاشمی نژاد، میدان راه آهن، بولوار شهید کاوه، میدان شهید گمنام، بولوار وحدت و خیابان 17 شهریور از ساعت هفت صبح الی 23 اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه به صورت روزانه بین 70 تا 80 هزار خودرو وارد شهر مشهد می شود، اظهار کرد: در صورت ماندگاری هر خودرو به مدت سه روز در مشهد، حدود 210 هزار تردد در هسته مرکزی شهر صورت می گیرد که بار ترافیکی سنگینی به همراه دارد.

امامی ادامه داد: در این راستا و برای کاستن بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر طرح زوج و فرد خودروها از هشتم مرداد آغاز و تا هر زمان که نیاز باشد ، ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راهور خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: در محدوده و داخل طرح تخلفات توسط دوربین های راهنمایی و رانندگی ثبت و متخلفین به ازای هر ساعت ماندن در طرح مبلغ 200 هزار ریال جریمه خواهند شد.

حمید رضا گرایلی با بیان اینکه این محدودیتها برای خودروهای عمومی نظیر تاکسی و اتوبوس اعمال نمی شود، افزود: ورود خودروهای دولتی نیز به داخل طرح تا زمانی که افزایش غیر متعارف نداشته باشند، آزاد است.

وی ادامه داد: همچنین دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودروها برای ورود به طرح ،جریمه 10 میلیون ریالی و شش ماه حبس در پی خواهد داشت.

گرایلی گفت : در بازه زمانی اجرای طرح در نوروز سال جاری حدود 350 هزار تخلف ثبت شد که از این تعداد 70 هزار خودرو اعمال قانون شدند.

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از کلاه ایمنی از سوی موتورسواران افزود: موتورسوارانی که مجهز به کلاه ایمنی باشند توسط ماموران راهنمایی رانندگی متوقف نمی شوند.

گرایلی با بیان اینکه این اقدام در راستای فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی صورت گرفته است، گفت: راکبین موتور سوار 60 درصد آمار فوتی های سه ماهه اول سال جاری در استان را شامل می شوند.

رییس پلیس راهور خراسان رضوی در ادامه از ارایه تسهیلات به وسایل نقلیه ای که به علت تخلف در پارکینگ ها، متوقف شده اند خبر داد و گفت: درصورتی که مالکین این وسایل از عید فطر به مدت یک هفته اقدام به ترخیص وسیله نقلیه خود کنند، از تسهیلات خاصی نظیر کاهش در هزینه ها برخوردار می شوند.