Skip to Content

75 درصد گندم مازاد نیاز کشاورزان چناران خریداری شد

رئیس اداره تعاون روستایی چناران از خرید 75 درصد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، محمد ولی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به وسعت و تولید محصول گندم در نقاط مختلف شهرستان چهار مرکز خرید تضمین گندم توسط اتحادیه تعاونی روستایی را ه اندازی شده که امر خرید گندم کشاورزان را انجام می دهند.

ولی افزود: این 4 مرکز تا کنون بالغ بر 15 هزار تن یعنی 75 درصد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری و وجه آن با عاملیت بانک سپه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با تدبیری که اندیشیده شد به جهت حمایت از کشاورزان سعی شده است مراکز در محل‌هایی باشد که حتی الامکان از جاده آسایی و پرتردد دور باشد که باعث مشکلات برای مردم ایجاد نشود و کشاورزان با راحتی محصول خود را به مراکز دولتی تحویل دهند و کشاورزان هزینه کمتری رابرای حمل پرداخت کنند.

وی بیان کرد: مراکز تحویل گندم به صورت 24 ساعته در حال فعالیت می باشند که کشاورزان دغدغه تامین وسیله برای جمع‌آوری محصول و انتظار صف‌های تخلیه را نداشته باشند.

رئیس اداره تعاون روستایی چناران گفت: پیش بینی می شود به حول قوه الهی تولید شهرستان بالغ بر 35 هزارتن است که اندیشیده شده 80 درصد این محصول از طریق شبکه تعاون روستایی و الباقی توسط کارخانجات  آرد و سیلوی شهدینه خریداری شود.

ولی بیان کرد: کشاورزان هیچگونه نگرانی در پرداخت وجه نداشته و نخواهند داشت زیرا با تدبیر دولت و همت اداره غله با عاملیت بانک سپه وجه آن مستقیما به حساب کشاورزان واریز می شود.

وی همچنین اظهار کرد: در مراکز خرید نهایت همکاری را با مردم و شورای ذکات شهرستان داشته‌ایم تا بتوانیم زکات کشاورزان را به بهترین نحو جمع آورى کنیم.

 

 

Authors: خبرگزاری مــهر