رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

«موزه زنده زیارت» سرمایه عظیمی برای نظام اسلامی و آستان قدس رضوی است - محتوای خبر

 

 

متن خبر

«موزه زنده زیارت» سرمایه عظیمی برای نظام اسلامی و آستان قدس رضوی است

مدیرکل و جمعی از مدیران صدا و سیمای خراسان رضوی امروز از مراحل ساخت موزه زیارت و انقلاب در محل کارخانه سابق نخریسی مشهد دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی در این بازدید گفت: پروژه 6 هکتاری «موزه زنده زیارت» سرمایه عظیمی است برای نظام اسلامی و آستان قدس رضوی که به حمدالله به هیچ جریانی وابسته نیست.
مدیرکل مرکز خراسان رضوی افزود: از ظرفیت خوب 33 مرکز استانی و 33 رادیو می توان اسفاده کرد و زائرین که خود منبع خوب خبری هستند را به این مکان هدایت کرد.
وحید جلیلی مسئول «موزه زنده زیارت» نیز گفت: ساختمان سابق کارخانه نخریسی با نظر تولیت آستان قدس رضوی در اختیار ایجاد موزه زیارت و انقلاب قرار گرفته است. 
 وحید جلیلی گفت: این موزه چند بخش مهم دارد که تاریخ پیامبران و امامان، حرکت امام رضا «علیه آلاف التحیه و الثناء» از مدینه تا مرو و هزاره سوم شامل ۱۰۰۰ سال زندگی شیعیان در ایران پس از شهادت امام رضا «علیه آلاف التحیه و الثناء» از جمله بخش های این موزه تاریخی، مذهبی و اجتماعی است . 
وی گفت: آشنا کردن جوانان با تاریخ ادیان و اسلام و رویدادهای انقلاب اسلامی از اهداف ایجاد این موزه است . 
جلیلی اشاره کرد: در چند ماه اخیر که بخش تاریخ انقلاب موزه زنده زیارت راه اندازی شده بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان مشهدی از این مکان دیدن کرده اند.