Skip to Content

ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی در حرم رضوی تبیین می‌شود

ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی در حرم رضوی تبیین می‌شود

رئیس اداره پاسخگویی به سئوالات دینی آستان قدس رضوی گفت: سلسله جلسات «پرسمان دینی» حرم مطهر رضوی این هفته با موضوع بررسی ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی میزبان عموم زائران است.

خبرگزاری فارس: ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی در حرم رضوی تبیین می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، جواد هاشمی اظهار کرد: حجت‌الاسلام‌ ضیایی، فیض‌آبادی، امینی‌نیا، ایزدی، دارینی و جلائیان، سخنرانان جلسات «پرسمان دینی»، 16 تا 20 آذرماه هستند.

وی «طب المعصومین»، «آداب علم‌اندوزی از منظر قرآن»، «مدیریت اقتصادی»، «جایگاه امام(ع) در سبک زندگی»، «جلوه‌های رحمت امام زمان(عج) در زندگی» و «احکام عزاداری» را موضوعات این جلسات عنوان کرد.

هاشمی افزود: این جلسات همه روزه به جز جمعه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشا در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گفته رئیس اداره پاسخگویی به سئوالات دینی آستان قدس رضوی، این جلسات از جمله برنامه‌های موفق این اداره است که در آن سعی شده با نگاه‌های عمیق به مسائل معرفتی، تربیتی و خانوادگی، فرصتی را برای پرسش و پاسخ، اندیشیدن، فهمیدن و رسیدن به معارف زلال و ناب دینی فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه پرسش‌گری از جمله مسائل حیاتی و مهمی است که رشد و تعالی هر فکر و اندیشه‌ای وابسته به آن است، گفت: یکی از اصولی‌ترین اهداف این اداره ایجاد بستر و فضای مناسب برای پرسش و پاسخ است؛ از این‌رو سلسله نشست‌های«پرسمان دینی» در حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است.