Skip to Content

ابلاغ دستور‌العمل پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زای خراسان‌رضوی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، با بیان این که ایجاد اشتغال و توسعه پایدار، جزو دغدغه‌های اصلی مدیران و مطالبه عمومی جامعه است، اظهار کرد: در همین راستا توسعه مشاغل خانگی و خوداشتغالی با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های کوچک و زودبازده و فراهم کردن فرصت‌های شغلی در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، یکی از اولویت‌ها، ساماندهی موضوع اشتغال است که برای تحقق این مهم باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که دستور العمل اجرای پرداخت تسهیلات بانکی به طرح‌های اشتغال زا و بنگاه‌های کوچک و متوسط معرفی شده توسط کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، ابلاغ شده است گفت: سهمیه سه ماهه بانک‌های استان حدود 453 میلیارد تومان است.

رشیدیان تصریح کرد: از این میزان، حدود 104 میلیارد تومان سهمیه بانک ملی، حدود 26 میلیارد تومان سهمیه بانک سپه، حدود 111 میلیارد تومان سهمیه بانک صادرات، حدود 40 میلیارد تومان سهمیه بانک تجارت، حدود 114 میلیارد تومان سهمیه بانک ملت، حدود 46 میلیارد تومان سهمیه بانک رفاه و حدود 11 میلیارد تومان سهمیه پست بانک، تعیین شده است.

وی با تاکید بر همراهی و تعامل بیشتر بانک‌ها با تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: بانک‌های استان مکلفند در 10 روز آینده گزارش عملکرد خود در خصوص پرداخت این تسهیلات و مانده منابع سال گذشته خود را به دبیرخانه ارائه کنند.

انتهای پیام/ آ

Authors: خبرگزاری تسنیم