سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آب نبات چوبی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

آب نبات چوبی

تهیه کننده و کارگردان : سید حمید طباطبایی

مجری: میترا بابائی

دستیار تهیه و برنامه ریز: حمیده طباطبائی

صدابردار: محمد شکاریان

تصویربرداران: علی خیابانی، علی کاظمیان، حسین هادی شرق

تدوین و گرافیک: رضا عباسپور

تن پوش عروسک ها: سیما بلوچی، حسن تیموری

قصه گو: نسرین نامور

صداپیشگان: زهرا ناوشکی، آرزو زارع

دکور: سید حمید طباطبائی، لیا برومند، رضا نخعی ، نیلوفر علیزاده

دستیار فنی: مهدی جلیل زاده

 

 

 

مرکز خراسان رضوی به کودکان هدیه می دهد
آبنبات چوبی با طعم به یاد ماندنی
برنامه سازان خراسان رضوی بار دیگر با « آبنبات چوبی » به جمع کودکان خراسانی می ایند تا لحظه هایشان را خاطره و دنیایشان را شاد شاد کنند. برنامه « آبنبات چوبی » پس از 160 قسمت اکنون جایش را در میان بچه های شهرها و روستاهای خراسان رضوی باز کرده است و به همین دلیل سری جدید این برنامه در 130 قسمت به زودی به تصویر در می آید. از جمله تغییرات سری جدید می توان به دکور برنامه و تن پوش عروسک ها اشاره کرد. پانتومیم و اشعار ضربی نیز از بخش هایی هستن که به سری جدید این برنامه اضافه شده است. بخش قصه گویی برنامه هم در قالب جدیدی ارائه می شود و از جاذبه های بصری بیشتری برخوردار است. در طراحی جدید این برنامه که سید حمید طباطبایی طراح، تهیه کننده و کارگردان آن سعی شده با استفاده از عناصر فانتزی در جا نمایی دکور، موسیقی، گزارش های متنوع، حضور کودکان در استودیو و اجرای مسابقه، فضایی فرح بخش تر و البته آموزنده تری فراهم شود. دیگر عوامل این مجموعه دوست داشتنی عبارتند از: تصویربرداران: علی خیابانی تنها، علی کاظمیان و احمد وصالی، تدوین و گرافیک: رضا عباس پور؛ تن پوش عروسک: حسن تیموری و مریم چوپان؛ برنامه ریز و دستیار: حمیده طباطبایی؛ قصه گو: نسرین نامور؛ آموز کاردستی: ویدا نعمتیان؛ صدا پیشه: زهرا ناوشکی و آرزو زارع؛ مجری: میترا بابایی.
کودکان را دریابیم
سید حمید طباطبایی فوق لیسانس پژوهش هنر و دانشجوی دوره دکتری زبان و ادبیات فارسی متولد 1341 مشهد است. او تا کنون دبیر سه دوره جشنواره فیلم مشهد بوده و بیش از هفت سال است که مدیریت گروه کودک و نوجوان سیمای خراسان رضوی را بر عهده دارد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مدیر هنری مرکز پرورش اسلامی جوانان هلال احمر خراسان، مدیر طرح و برنامه و نظارت و ارزیابی سیمای شاهد، دستیار کارگردان و منشی صحنه چند طرح سینمایی 35 میلی متری نیز از دیگر مسئولیت های طباطبایی به شمار می آید. این هنرمند خوب کشورمان تا کنون آثار متعددی در ژانرهای کودک و نوجوان، داستانی، مستند و دفاع مقدس در کارنامه اش ثبت کرده است. همچنین او طراح، نویسنده و کارگردان برنامه « تا نیایش » شبکه پنج سیما در سال 1381 بوده و با بازی در سریال « دولت عشق » و سینمایی های « راننده سفیر » و « سجاده آتش » و « آخرین شناسایی » در بخش هنر بازیگری هم نام خود را ماندگار کرده است.
سید حمید طباطبایی که تجربه خوبی در حوزه کودک و نوجوان دارد، بر این باور است که تماشای تلویزیون موجب افزایش مهارت های مختلف در کودکان می شود و اگر به درستی برای کودکان برنامه ریزی کنیم، می توانیم علاوه بر شاد و سرگرم کردنشان، خلاقیت و استعدادهای نهفته شان را نیز شکوفا کنیم که البته این امر مستلزم شناخت کافی از دنیای کودکان و نیازهایشان است. او همچنین تصریح کرد: هر برنامه خوب تلویزیونی برای کودکان باید ویژگی های مختلفی داشته باشد؛ به زبان ساده، کودک با تماشای آن حوصله اش سر نرود، او را به گوش دادن و سؤال کردن تشویق کند، به او کمک کند تا لغات بیشتری یاد بگیرد و احساس خوبی نسبت به خودش پیدا کند.
سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون