Skip to Content

آتش‌نشانی مشهد اولین سازمان پیشرو در پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی شد

آتش‌نشانی مشهد اولین سازمان پیشرو در پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی شد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، از کسب اولین گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای وخطوط راهنمای HSE-MS در کشور توسط آتش نشانی این شهر خبر داد.

آتش پاد دوم حسن جعفری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی مشهد اولین سازمان آتش نشانی پیشرو در  کسب گواهینامه مدیریت ایمنی، بهداشت حرفه ای و خطوط راهنمای HSE - MS در کشور است، بیان کرد: این سازمان به همت پرسنل توانمند و برجسته خود موفق شد برای اولین بار این سیستم را در بدنه سازمان پیاده سازی و پس از اخد گواهینامه iso ۹۰۰۱ نیز ایزو ۱۸۰۰۱ iso را کسب و گامی ژرف جهت ارتقاء آن بردارد .

وی با اشاره به پروسه یکساله در کسب این گواهینامه از شرکت اروپایی QAL ابراز داشت: سازمان آتش نشانی مشهد با توجه به بکارگیری ۵ کمیته ارزیابی ریسک، انرژی، شرایط اضطراری و بحران و بازنگری برای دومین سال بیش از ۱۰۰ دستورالعمل از مباحث  HSE - MS vh استخراج و مبادرت به پیاده سازی آن کرده است .

این مسئول ایمنی با بیان این نگاه که نیروی انسانی با ارزش ترین منابع و سرمایه در اختیار هر ارگان و سازمان است، ابراز داشت:  در راستای این نگاه و برای تحقق آرمان ارائه خدمات مبتنی بر توسعه پایدار، برخورداری از محیط زیست سالم و ایجاد محیط کاری ایمن برای کارکنان و استفاده بهینه و نگهداری از تجهیزات در اختیار، سازمان آتش نشانی مشهد به پیاده سازی و اجرای نظام مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای مطابق با استاندارد OHSAS۱۸۰۰۱:۲۰۰۷ و خطوط راهنمای HSE-MS اقدام کرده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد، در ادامه سخنانش نهادینه سازی و ارتقاء فرهنگ HSE و صیانت از نیروی انسانی از طریق ساز و کار آموزش، ارتقاء مهارت ها، ایجاد انگیزش در کار، ایجاد محیط کاری سرشار از صمیمیت کاری، هم افزا و عاری از بیماری ها و حوادث شغلی را از اصلی ترین اهداف سازمان آتش نشانی در اجرا نمودن این نظام مدیریتی هدفمند عنوان و تاکید کرد: این سازمان به همت پرسنل فهیم و برجسته خود موفق به اخذ این گواهینامه شد.

آتش پاد دوم جعفری همچنین صرفه جویی در مصارف انرژی، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و کاهش ضایعات به منظور حفاظت از منابع در دسترس و داشتن جامعه ای سالم را از جمله موارد دستیابی به آرمان های سیستم مدیریت  ایمنی و بهداشت حرفه ای و خطوط راهنمای  HSE-MS مطرح کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد در خاتمه از برگزاری همایش ملی پیاده سازی HSE-MS در این شهر خبر داد و افزود: امید است در راستای اجرای هر چه بهتر این استانداردها ضمن رعایت قوانین، مقررات، الزامات و استانداردهای ملی و بین المللی مرتبط با سیستم HSE البته بر حسب کاربرد آنها در سازمان آتش نشانی، توانمندی های خود را متعهدانه و اثربخش برای خلق آینده ای بهتر و برتر بیش از این بکارگیریم .