Skip to Content

آثار سینمایی خراسان رضوی شاخص بندی می‌شود

آثار سینمایی خراسان رضوی شاخص بندی می‌شود

رئیس بنیاد مطالعات و تحقیقات سینمایی گفت: آثار سینمایی و هنری خراسان رضوی شاخص بندی می‌شوند.

سید محمد هادی عرفانیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: در جلسه‌ای بین معاونت پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد مأمور به رصد و شاخص بندی و ارزشگذاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان شدیم.

عرفانیان عنوان کرد: ما می‌خواهیم فعالیت‌هایی که مصداق ارزشی دارند و به پیشگیری از جرم منجر می‌شوند را با دیدی کارشناسانه تشخیص داده و پ=س از ارزشگذاری و تقسیم بندی و اولویت‌بندی آنها از آنها حمایت کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال در حوزه موسیقی بسیار کارها اجرا می‌شود و ما در پی این هستیم تا موسیقی شایسته‌ای که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان موسیقی ارزشمند یاد کرده است را شناسایی کنیم.

عرفانیان تأکید کرد: موسیقی سازنده و موثر و خوب که اثرات اجتماعی و روانی خوب دارد موسیقی ارزشمندی است که آرامش‌بخش و آموزنده است.

رئیس بنیاد مطالعات و تحقیقات سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: امتیازدهی و ارزشگذاری آثار فرهنگی و هنری به ما این امکان را می‌دهد تا با تقسیم‌بندی هنر متعهد و سازنده و حمایت از آن زمینه‌ساز تحولات خوبی در فضای اجتماعی و به تبع آن پیشگیری از جرم باشیم.

مشاور هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: باید دارای یک پرونده مشخص در حوزه ارزشگذاری آثار فرهنگی و هنری باشیم و این جریان باید به هنرمندان ما کمک کند تا آثار ارزشمند را تشخیص داده و به سمت آنها متمایل شوند.

وی عنوان کرد: وقتی کسی می‌خواهد جایزه‌ای از جشنواره‌ای دریافت کند باید اثر او دارای شاخصه‌های ارزشمندی باشد، بر این اساس در جشنواره‌ها آثار سیمرغ و دیپلم گرفته و یا تقدیر می‌شوند.

عرفانیان خاطرنشان کرد: نزدیک به یک دهه است که کار ارزشگذاری بر روی آثار هنری آغاز شده است و در این طرح با طبقه‌بندی آثار هنری ارزشی سعی شده است تا آن دسته از آثار که از مولفه‌های بیشتری برخوردار است مورد حمایت قرار گیرد.