رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرک خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرک خراسان رضوی

طرح ضیافت الهی در 90 بقعه متبرک خراسان رضوی اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: طرح ضیافت الهی در اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرک خراسان رضوی90بقعه متبرک استان تا 26 خرداد مصادف با پایان ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

وی در خصوص برنامه های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرک گفت: اقامه نماز جماعت، خیمه های معرفت، 18غرفه کودک و نوجوان، 27 غرفه مشاوره دینی، وقف و خانواده، 4 غرفه چند رسانه ای، 70 محفل انس با قران کریم با حضور قاریان بین المللی، ملی، استانی و شهرستانی از این برنامه ها است.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به اعزام بیش از 100مبلغ روحانی در بقاع متبرک استان افزود: برگزاری مراسم سحنرانی معرفتی با حضور استادان برجسته کشوری در شبهای رمضان، مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع)، احیای شب های قدر، ترتیل خوانی قران کریم، مسابقه پیامکی قران کریم، جلسات تفسیر قرآن و اقامه نماز عید سعید فطر از دیگر برنامه های اوقاف در ماه مبارک رمضان است.

وی هدف از اجرای طرح ضیافت الهی را ترویج فرهنگ دین، قرآن و تبدیل بقاع متبرک به قطب فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، عنوان کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در 9بقعه متبرک استان گفت: در محل مهدیه امام خامنه ای(مد ظله العالی) اوقاف نیز روزانه جلسات سخنرانی و پاسخ به سوالات شرعی برگزارمی شود.

 حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به تاکید مقام معظم رهیری به برگزاری افطاری ساده گفت: با کمک خیران در 58 بقعه متبرک خراسان رضوی سفره های افطاری ساده پهن خواهد شد.

 وی در خصوص برنامه های این اداره برای ایتام افزود:  پارسال یک هزار و ۱۰۰ بسته افطاری خشک از محل موقوفات و کمک خیران تهیه و در مناطق محروم توزیع شد و امسال نیز با همین رویکرد بسته های افطاری خشک توزیع خواهد شد از این رو خیران نیک اندیشی که به مشارکت در تهیه این  بسته های افطاری  تمایل  دارند می توانند در این کار خیر سهیم شوند.