رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح نذر خون فاطمی در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اجرای طرح نذر خون فاطمی در خراسان رضوی

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از اجرای طرح نذر خون در دهه فجر فاطمی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فاطمیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دکتر سید حمیدرضا اسلامی افزود: از داوطلبان اهدای خون تقاضا داریماجرای طرح نذر خون فاطمی در خراسان رضوی مقارن با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در پایگاههای اهدای خون در طرح نذرخون فاطمی شرکت کنند.

وی ادامه داد: این اقدام با هدف گسترش فرهنگ اهدای خون طی ایام فاطمیه تا ولادت حضرت فاطمه(س) در هفتم اسفند ماه همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می شود.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: طبق بررسیهای انجام شده بیشترین اهدای خون در کشور طی سال جاری مربوط به استانهای تهران، فارس و خراسان رضوی بوده است.

وی افزود: پارسال 180 هزار نفر برای اهدای خون به پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی مراجعه کردند که 140 هزار نفر از این تعداد شرایط خوندهی را داشته اند و بدین طریق 352 هزار واحد خون و فرآورده های آن شامل گلبول قرمز فشرده، پلاکت و پلاسما تولید شده است.

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی 59 بیمارستان را در این استان و استانها مانند سیستان و بلوچستان را زیر پوشش دارد. اکنون شش پایگاه اهدای خون در مشهد و پنج پایگاه نیز در شهرستانهای خراسان رضوی فعال است.