رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح نظارت بر اصناف ویژه ایام دهه آخر صفرالمظفر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اجرای طرح نظارت بر اصناف ویژه ایام دهه آخر صفرالمظفر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس اتاق اصناف مشهد گفت: در حوزه سلامت، 32 گشت با همکاری دانشگاه اجرای طرح نظارت بر اصناف ویژه ایام دهه آخر صفر در مشهدعلوم پزشکی بازرسی‌ های ویژه‌ ای از اصنافی مانند رستوران‌ ها، نانوایان، آبمیوه و بستنی فروشی ها، گوشت و مرغ، نبات و آبنبات انجام خواهند‌ داد.

محمود بنانژاد افزود: با همکاری اتحادیه‌ های هتلداران، هتل آپارتمان و میهمان‌ پذیران، هشت  گشت بازرسی با محوریت نظارت و بازرسی اتاق اصناف برنامه‌ ریزی شده است و به مسافران توصیه می شود از اقامت در مسافرخانه‌های غیرمجاز خودداری کنند.

او گفت: در بحث سوغاتی مربوط به حوزه زیارت که اغلب متشکل از اسباب بازی است، 25 گونه آن  از جمله  عروسک های باربی مجوز نداشته است و به عرضه این گونه اسباب بازی‌ ها رسیدگی می‌ شود.

رئیس اتاق اصناف مشهد افزود:محصولاتی از جمله  لوازم خانگی، زعفران، اسباب بازی و نظایر آن باید استاندارد اجباری داشته باشند، پیشنهاد ما به زائران خرید محصول با درج نام تولید کننده، تاریخ انقضا و تاریخ تولید است و در صورت خرید محصولاتی مانند زعفران به صورت فله فاکتور خرید را دریافت کنند.

بنانژاد گفت: امسال عده‌ای از کشاورزان، پرتقال‌ها را زودتر  برداشت کردند و عده‌ ای به سمت رنگ‌ های صنعتی و غیر مجاز روی آوردند و پرتقال‌ ها را به رنگ مطلوب مشتری رساندند.

او افزود: از زمان اطلاع رسانی، خرید و فروش این نوع از پرتقال‌ها ممنوع و حدود 10 تن از آن جمع‌آوری شده است.