رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

اجرای ۵۱۱ برنامه در هفته "احیای امر به معروف" در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اجرای ۵۱۱ برنامه در هفته "احیای امر به معروف" در خراسان رضوی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اعلام کرد: در هفته "احیای امر به معروف و نهی از منکر" ۵۱۱ برنامه در سطح این استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، سیدعبدالله ارجاعی در نشست خبری گفت: هفته امر به معروف و نهی از منکر از۵۱۱ برنامه در هفته هشتم تا پانزدهم شهریور ماه به طول می انجامد و برنامه های ستاد هم از روز گذشته و قبل از خطبه‌های نماز جمعه آغاز شده است.

وی افزود: تقدیر از برترین‌های امر به معروف، زنان برتر استان، طلایه‌داران معروف که این تعداد ۹۸۰۰نفر در مشهد هستند، برترین‌های نظام تعلیم و تربیت و برترین‌های تولیدکنندگان و صنعت‌گران، تکریم و تعظیم خانواده شهدا، نشست‌های علمی تخصصی در دانشگاه و حوزه علمیه، کرسی‌های آزاداندیشی و اتاق گفتگو، نشست تخصصی با تشکل‌های امر به معروف و نهی از منکر، مانورهای تذکر و صبحگاه‌هایی در یگان‌های نظامی و انتظامی از جمله این برنامه ها است.

ارجاعی در ادامه اولویت امر به معروف و نهی از منکر را اصلاح مدیران و مسوولان کشور دانست و افزود: تا زمانی که مسوولان اصلاح نشوند، جامعه تغییر نخواهد کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با بیان اینکه ظاهر مردم، باطن مسوولان است، افزود: مسوولی که فرزندانش در خارج از کشور هستند، چگونه می‌تواند در جامعه با این مساله مقابله کند یا وقتی وسایل منزلش خارجی است چگونه می‌خواهد در زمینه اقتصاد مقاومتی دفاع کند؟

ارجاعی همچنین خاطرنشان کرد: امر به معروف اتباع خارجی در حیطه کاری ستاد ما نیست و کوتاهی از وزارت امور خارجه و نداشتن آمر به معروف هم‌زبان با آن‌ها است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یادآور شد: تا به حال یک میلیون تذکر زبانی صورت گرفته است اما حتی یک پرونده قضائی هم نداریم؛ این مساله نشان‌دهنده این است که اگر درست آموزش داده شود، مردم دین‌گریز نیستند و اگر جایی مشکل دارد، در شیوه بیان است نه در دریافت مردم.

ارجاعی همچنین گزارشی از نظارت بر دستگاه ها ارائه داد و گفت: یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نظارت بر دستگاه‌های اجرایی است و در این زمینه در سال گذشته، ۲۰۰گزارش قابل اعتنا در این خصوص دریافت کردیم که قابل اقدام بود.