Skip to Content

اختصاص 10 میلیارد تومان به بسیج سازندگی خراسان رضوی از سوی استانداری

اختصاص 10 میلیارد تومان به بسیج سازندگی خراسان رضوی از سوی استانداری

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: امسال 10 میلیارد تومان به بسیج سازندگی استان از سوی استانداری اختصاص داده شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 10 میلیارد تومان به بسیج سازندگی خراسان رضوی از سوی استانداری

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدحسن واحدی عصر امروز در حاشیه همایش استانی شکوه هجرت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اردوهای هجرت استانی به ریاست استاندار و توسط 30 دستگاه اجرایی در استان حمایت می‌شود و در شهرستان‌ها مسئولیت این ستاد به عهده فرمانداران است.

وی با بیان اینکه استانداری هر ساله مبلغی حدود 3 تا 4 میلیارد تومان اعتبار به بسیج سازندگی استان اختصاص می‌دهد، بیان کرد: امسال این رقم به 10 میلیارد تومان رسیده است.

واحدی تصریح کرد: این بودجه‌ها برای پروژه‌های مشخص در اختیار بسیج سازندگی قرار داده می شود و قانون این اجازه را به بسیج سازندگی می‌دهد تا علاوه بر کارها و پروژه‌های خود، تفاهم‌نامه هایی با سایر دستگاه‌ها نظیر کمیته امداد و یا مسکن و شهرسازی امضا کنند و فعالیت‌هایی را با همکاری یکدیگر انجام دهند.

وی اردوهای جهادی را حرکتی مردمی عنوان کرد و افزود: اردوهای جهادی با هدف به میدان آوردن نسل جوان در فعالیت‌های عمرانی کشور است.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: جوانان در اردوهای جهادی با عرصه اجرا آشنا می‌شوند و با این کار آینده‌سازان مملکت فرهنگ کار مشارکتی را نهادینه می‌کنند.

واحدی تقویت فرهنگ جهادی را هدف مهم اردوهای جهادی دانست و گفت: اردوهای جهادی خودباوری و اعتماد به نفس را در جوانان تقویت می‌کند و او را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل می‌کند.

وی با بیان اینکه جهادگران اقتصادی اهداف مقدسی دارند، خاطرنشان کرد: اشکالاتی در کار وجود دارد و ما برای حمایت از اردوهای جهادی ستاد حمایت از این اردوها را داریم اما این کارها نباید دولتی شوند.

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در پایان بودجه را فاکتور مهم حرکت‌های عمرانی دانست و یادآور شد: بودجه نقش مهمی در روند اردوهای جهادی و فعالیت‌های عمرانی دارد اما مشکل را حل نمی‌کند.