Skip to Content

ارسال بیش از 1200 اثر به دبیرخانه فیلم عمار خراسان رضوی

ارسال بیش از 1200 اثر به دبیرخانه فیلم عمار خراسان رضوی

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره فیلم عمار خراسان رضوی از ارسال بیش از یک‌هزار و 200 اثر به دبیرخانه فیلم عمار خراسان رضوی خبر داد و گفت: از میان آثار ارسالی 50 اثر در قالب 11 دی.وی.دی اکران می‌شود.

خبرگزاری فارس: ارسال بیش از 1200 اثر به دبیرخانه فیلم عمار خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، احسان مینایی‌راد ظهر امروز در نشست خبری پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در محل سینما قدس اظهار کرد: جشنواره مردمی عمار در پنجمین دوره خود از 17 تا 19 دی ماه در مشهد و در محل سینما قدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره عمار پس از فتنه 88 و با هدف تبیین اهداف انقلابی کشور در قالب تصویر کار خود را آغاز کرد، افزود: در طول پنج سال برگزاری جشنواره عمار شاهد رشد کمی و کیفی آثار جشنواره بوده‌ایم.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در پنجمین جشنواره فیلم عمار خراسان رضوی بیش از یک‌هزار و 200 اثر به دبیرخانه در حوزه‌های مختلف ارسال شده که از این بین 50 اثر در قالب 11 دی.وی.دی اکران می‌شود.

مینایی‌راد با اشاره به استقبال مردمی به ویژه در شهرستان‌های خراسان رضوی از اکران فیلم‌های جشنواره عمار گفت: نه تنها شهرستان‌ها بلکه برخی روستاهای مرزی نیز از ما درخواست اکران فیلم‌های جشنواره را داشته و همین مخاطبان مردمی خود بزرگترین سرمایه برای این جشنواره به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: آثار ارسالی به جشنواره عمار در قالب فیلم و مستند بلند و کوتاه، انیمیشن، پویا نمایی، گزارش خبری و میزگرد سیاسی بوده که همه این موارد نشان می‌دهد جشنواره دست شرکت کنندگان را برای ارسال آثار باز گذاشته و دامنه اختیار را افزایش داده است.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در خراسان رضوی گفت: جشنواره فیلم عمار در چند بعد مختلف پیام داشته که از مهم‌ترین آنها توجه به مضامین انقلابی بوده که تاکنون به آن پرداخته نشده است، همچنین فیلم عمار می‌خواهد این موضوع را اثبات کند که فیلم و آثار با محوریت انقلابی هواداران کثیر خود را به همراه داشته است.

مینایی‌راد اظهار کرد: جشنواره فیلم عمار خراسان رضوی در سینما قدس مشهد در روز چهارشنبه 17 دی ماه از ساعت 15 تا 21 کار خود را آغاز کرده که بنا بر چینش برنامه‌ها از ساعت 15 تا 18 فیلم و از ساعت 18 تا 21 پویانمایی و انیمیشن به شکل تخصصی اکران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در روز پنجشنبه 18 دی ماه نیز به دلیل آغاز هفته وحدت فیلم و آثار با موضوع بیداری اسلامی اکران می‌شود و روز جمعه نیز از ساعت 19 تا 21 ضمن تقدیر از 30 خانواده شهید این جشنواره به کار خود پایان می‌دهد.

مینایی‌راد گفت: عموم مردم می‌توانند برای اکران فیلم‌های جشنواره عمار به سامانه 30001801 و سایت پورتال عمار مراجعه کنند.