رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران+فیلم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران+فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آراتاسش تومانیان در دیدار با رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور افزود:در دیدارهایی که با کارآفرینان و صنعتگران دیگرارمنستان به دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایراناستانهای کشور ایران داشتیم، آنها شناخت کافی  از ظرفیتهای  ارمنستان نداشتند و ما باید حداکثر اطلاعات را در اختیار کارآفرینان بگذاریم.

او گفت: کشور ایران با تولیدات مشترک کالا با ارمنستان،می تواند بازار خوبی در اورآسیا و اتحادیه اروپا و صادرات این کالا به بازارهای جهانی داشته باشد.

رییس نمایندگی وزارت امور خارجه شمال و شرق کشور هم در این دیدار گفت: حضور کنسولگریهای مختلف در شهر مشهد و ظرفیتهای بالای خراسان رضوی در صنعت، کشاورزی معدن و گردشگری میتواند گامی موثر در روابط با کشور ارمنستان و نشان دهنده نزدیکی ما این کشور باشد.

غلامعباس ارباب خالص افزود :  وجود خطوط پروازی به کشورهای مختلف از مشهد ،اتصال ریلی  مشهد به کشورهای آسیای میانه  از ظرفیت های مشهد در حوزه ترانزیت است واین ظرفیت می تواند تکمیل کننده مسیر ریلی ایران از این کشورها به اورآسیا و اروپا از طریق ارمنستان باشد.

او گفت: خراسان رضوی در زمینه های گردشگری ،دانشگاهی و تبادل استادو دانشجو آمادگی همکاری با ارمنستان را دارد.