Skip to Content

از فردا ممنوعیت حرکت خودروهای سنگین در جاده های خراسان رضوی

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: حرکت خودروهای سنگین و موتورسیکلت در جاده های این استان از فردا ممنوع است.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ هادی امیدوار افزود: با توجه به حضور زائران پیاده رضوی در جاده ها ممنوعیت حرکت خودروهای سنگین در جاده های خراسان رضویدر روزهای پایانی ماه صفر و با هدف روانسازی ترافیک، حرکت همه وسایل نقلیه باری از جمله کامیون و تریلر به جز خودروهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 8 صبح فردا هفتم آذر تا 10 آذر این ماه در همه جاده های اصلی خراسان رضوی ممنوع است.

او گفت: رفت و آمد انواع موتورسیکلت نیز به غیر از موتورسیکلتهای امدادی و انتظامی درروزهای 7 و 10 آذر ماه در جاده های سبزوار- مشهد، مشهد- تربت حیدریه، مشهد - قوچان و بالعکس ممنوع است.

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: همچنین با توجه به حرکت زائران پیاده از جاده قدیم مشهد- ملک آباد رفت و آمد همه وسایل نقلیه از ساعت 14 امروز 6 آذر تا 9 آذر ماه در این مسیر نیز ممنوع است و بزرگراه شهید شوشتری جایگزین آن است.

سرهنگ امیدوار با بیان اینکه در ایام دهه آخر صفر، وضعیت راهها بطور مداوم رصد می شود، افزود: توزیع نذورات در حاشیه راهها فقط باید در ایستگاههای زائر و خارج از محدوده جاده صورت گیرد تا حادثه ای برای زائران پیاده رخ ندهد.

پارسال 3 میلیون زائر و مسافر در دهه پایانی ماه صفر المظفّر وارد مشهد شدند که حدود 270 هزار نفر از این تعداد زائران پیاده بودند.