رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

از مجموع 17600 شهید استان خراسان رضوی در دفاع مقدس، بیش از 11500 نفر از آنها شهداء مردمی بسیج هستند. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

از مجموع 17600 شهید استان خراسان رضوی در دفاع مقدس، بیش از 11500 نفر از آنها شهداء مردمی بسیج هستند.

اعضای بسیج رسانه صدا و سیمای خراسان رضوی با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی دیداری صمیمانه داشتند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس استان خراسان رضوی در نشست صمیمی با اعضای بسیج رسانه صداوسیمای خراسان رضوی گفت: از مجموع 17600 شهید استان خراسان رضوی در دفاع مقدس، بیش از 11500 نفر از آنها شهداء مردمی بسیج هستند که حسب اراده اعتقادی خود عازم مناطق جنگی شده بودند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس استان خراسان رضوی به تشریح و بازخوانی دوران دفاع مقدس پرداخت و افزود: ادبیات حضور در دفاع مقدس و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در جنگ تحمیلی به تدریج نضج گرفت و نیز موانع سر راه بسیج مردمی هم به تدریج برداشته شد. پس از عزل سید ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور اسبق گام اساسی برداشته شد که خود بزرگترین مانع بود. و همچنین اتحاد ارتش و سپاه پس از عزل وی اتفاق افتاد، چرا که قبل از آن بین نیروها بجای اتحاد تقابل حاکم بود.
حسینعلی یوسفعلی‌زاده بیان کرد: انقلاب اسلامی و فرهنگ شیعه بی احساسی و لاقیدی را رد می کند و در واقع مسؤولیت پذیری و حضور در میدان را ترویج می کند.
وی در ادامه با اشاره به «یدُ اللهِ مَعَ الجَماعَة» تاکید کرد: منافع و مصالح ملی ما ایجاب می کند انسجام و اتحادمان را تقویت و در کنار هم بمانیم تا پیروز نهایی باشیم.
گفتنی است این نشست بمناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در بسیج رسانه صداوسیمای خراسان رضوی برگزار شد.