Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

استرس زیاد تهرانی‌ها را در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌دهد

استرس زیاد تهرانی‌ها را در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌دهد

علاوه بر فرآورده‌های بنزینی و سربی موجود در هوای تهران، استرس زیاد جزء فاکتورهای مهم ابتلا به سرطان در این شهر به شمار می‌رود.
محمدرضا قوام نصیری، رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در تهران با توجه به جمعیت آن افزایش شیوع سرطان را مشاهده می‌کنیم در بعضی مناطق مانند شمال خراسان سرطان مری و خوزستان سرطان مثانه شایع‌تر است.

وی افزود: در تهران با ترافیک سنگین روبرو هستیم، این مسئله آلودگی هوا را برای این شهر به دنبال دارد، مواد بنزین و فرآورده‌های آن چون سرب در ایجاد سرطان تأثیر می‌گذارد.

رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به عوارض بیشتر فرآورده‌های بنزین برای تهرانی‌ها اظهار داشت: علاوه بر فرآورده‌های بنزینی و سربی که در هوای تهران وجود دارد استرس زیاد در این شهر نیز جزء فاکتورهای مهم سرطان به شمار می‌رود استفاده زیاد از فست‌فودها و تحرک نداشتن فیزیکی نیز درصد ابتلا به سرطان را در این شهر افزایش می‌دهد.

قوام نصیری ادامه داد: در کلان‌شهرهای دیگر نیز مانند مشهد به دلیل آنکه آلودگی هوا وجود دارد زمینه بروز سرطان در آن شهر مشاهده می‌شود.