حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

استفاده از همه ظرفیت های صدا و سیمای خراسان رضوی برای پوشش کامل انتخابات - محتوای خبر

 

 

متن خبر

استفاده از همه ظرفیت های صدا و سیمای خراسان رضوی برای پوشش کامل انتخابات

در راستای اهداف کلان رسانه ملی در امر اطلاع رسانی و در جهت منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، صدا و سیمای خراسان رضوی همه توان و ظرفیت های خود را برای پوشش صوتی، تصویری و خبری انتخابات روز جمعه به کار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در جلسه ای با برنامه سازان، مجریان و گزارشگران این مرکز بر تلاش برای انعکاس هر چه شایسته تر این رویداد مهم و اثر بخش تأکید کرد.

محسن نصر پور با اشاره به برنامه ریزی وسیع رسانه استانی برای روز جمعه، اهم برنامه های این روز را به شرح ذیل اعلام کرد:

الف) برنامه های رادیویی

تا کنون 6500 دقیقه  برنامه  صدا در موضوع انتخابات با عنوان  فردای روشن   و   مدار حضور  تولید و پخش شده است .

ب) برنامه های سیما

شبکه استانی سیما  تا کنون  4100   دقیقه  برنامه در موضوع انتخابات  با عنوان ( فصل انتخاب) تولید و پخش نموده است .

ج) برنامه های خبری

واحد خبر استانی تا کنون 1220 دقیقه  برنامه خبری ( خبر – گزارش خبری و...)  در موضوع  انتخابات را تولید و پخش نموده است .

د) برنامه های حوزه برون مرزی

برنامه دری که مخاطبان فارسی زبان در کشورهای همسایه شرقی را مخاطب خود قرار داده است در خصوص انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران با نگاه  تحلیلی و خبری به این رویداد می پردازد و هر روز در دو بخش خبری ساعت 13 و 18  در باکس جداگانه ای با تهیه گزارش ویژه ، مصاحبه و تحلیل کارشناسان برجسته بین المللی به مباحث مورد نظر می پردازد .

 

 

ویژه برنامه های روز رأی گیری ( روز انتخابات ):

صدا:

تولید ویژه برنامه " انتخاب  با  شماست "  بصورت زنده  که از ساعت 7 صبح روز جمعه روز انتخابات و قبل از شروع  رأی گیری آغاز خواهد شد و با اتمام رأی گیری و جمع آوری صندوق ها به پایان خواهد رسید.

  • برای آگاهی از آخرین اطلاعیه های مربوط به ستاد انتخابات استان ، یک تیم تولیدی در محل ستاد مستقر خواهد شد ، همچنین یک تیم تولیدی در حرم مطهر و دو تیم گزارشی به شهرستا نهای استان حضور پر شور و حماسی مردم در انتخابات را توصیف خواهند کرد.
  • استفاده از گزارشات ارسالی از خبرنگران شهرستانها و گزارشگران نقاط مختلف شهر مشهد .

سیما:

تولید ویژه برنامه " اقتدار ملتبصورت زنده  که از ساعت 7 صبح روز جمعه روز انتخابات و قبل از شروع  رأی گیری آغاز خواهد شد و با اتمام رأی گیری و جمع آوری صندوق ها به پایان خواهد رسید.

  • ارتباط زنده با ستاد انتخابات مستقر در استانداری ، ارتباط زنده با شعبه مستقر در حرم مطهر ، ارتباط زنده با شش شهرستان بزرگ استان ، ارتباط زنده با دو شعبه اخذ رأی در مساجد بزرگ  شهر، ضبط و پخش رأی گیری از علماء و آیات عظام ، گروههای مرجع. ارتباط تلفنی با فرمانداران شهرستانها و اعلام آمادگی آنها برای اخذ رأی در طول روز .

خبر:

-  انعکاس خبری بصورت ویژه از حضور پر شور مردم استان در انتخابات با بکار گیری 55 گروه خبری

-  در کلیه بخش های خبری استانی اعم از اخبار سیما و اخبار صدا

-  گروه خبری مستقر در ستاد انتخابات استانداری ، فرمانداری ها ، حرم مطهر، 7 گروه در سطح شهر مشهد و 45 گروه خبری در 27 شهرستان .