رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

استقبال از دوندگان جاده ولایت در بردسکن و کاشمر + تصاویر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

استقبال از دوندگان جاده ولایت در بردسکن و کاشمر + تصاویر

دوندگان جاده ولایت مورد استقبال گرم مردم بردسکن و کاشمر قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، دوندگان جاده ولایت پس ازطی مسیر بیش از دو هزارکیلومتر و گذر از دروازه خراسان استقبال از دوندگان جاده ولایت در بردسکن و کاشمررضوی با عبور از روستاهای مظفر آباد، باب الحکم و ابراهیم آباد وارد گلزار شهدای بردسکن شدند و با ادای احترام به مقام شامخ شهدا با قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

این گروه 25 نفره از دوندگان جاده ولایت در بدو ورود به بردسکن با استقبال با شکوه قشرهای مردم، مسئولان، خانواده های معظم شهدا، امام جمعه ، فرماندار، مشاور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی روبرو شدند.

این دوندگان سپس با ورود به کاشمر مورد استقبال باشکوه مردم و مسئولان شهرستان کاشمر در محل زیارتگاه شهید مدرس رحمت الله علیه قرار گرفتند.

سرپرست هشتمین کاروان دوندگان جاده ولایت در حاشیه مراسم استقبال گفت: این کاروان متشکل از25نفر است که جوان 18 ساله تا پیرمرد 79 ساله در میان آنان حضور دارند

امیر زارعی افزود: این کاروان برای هشتمین سال متوالی مسیر 2 هزار و 300کیلومتری شلمچه تا مشهد را با عبور از 6استان خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد ،فارس، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی طی طریق می کنند که امسال حرکت خود را 28تیر آغاز کرد.

او گفت: این گروه همزمان با شب ولادت با سعادت امام رضا علیه السّلام با ورود به مشهد مقدس به زیارت حرم رضوی مشرف می شوند.

سرپرست هشتمین کاروان دوندگان جاده ولایت هدف از برگزاری این حرکت فرهنگی ورزشی را ترویج فرهنگ رضوی و احیاء جاده ولایت اعلام کردو افزود: این حرکت به صورت دوی امدادی است و هر دونده روزانه بین 10 تا 15 کیلومتر با به دست گرفتن پرچم متبرک آستان قدس رضوی این مسیر را ادامه می‌دهد.