Skip to Content

استقرار 255 پایگاه برای خدمات رسانی به زائران پیاده حرم رضوی

استقرار 255 پایگاه برای خدمات رسانی به زائران پیاده حرم رضوی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت یک هزار و 350 نیروی عملیاتی در طرح همسفران خورشید، گفت: 255 پایگاه ثابت، سیار و موقت در طور مسیر حرکت زائران پیاده در حال خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی هستند.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، 'ناصر چرخساز' با اشاره به اجرای طرح همسفران خورشید، گفت: هرساله تعداد زیادی از زائران حضرت امام رضا (ع) مسیرهای منتهی به مشهد مقدس را به صورت پیاده طی می کنند تا در مراسم عزاداری وفات پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و حضرت امام رضا (ع) شرکت کنند که برای پوشش امدادی و درمانی این زائران جمعیت هلال احمر طرح همسفران خورشید را از 25آذرماه آغاز و اجرای این طرح تا سوم دی ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات ویژه ای برای پوشش امدادی مسیرهای منتهی به مشهد مقدس در نظر گرفته شده است، گفت: در مسیر های تربت حیدریه، قوچان، نیشابور، فریمان، کلاک و سرخس و دو مسیر ورودی خراسان شمالی و خراسان جنوبی به مشهد مقدس با حضور 255 پایگاه ثابت، سیار و موقت امداد و نجات به زائران خدمات رسانی می شود.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به فعالیت 11 استان برای پوشش امدادی به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود: هفت استان به صورت مستقیم و چهار استان به صورت غیر مستقیم و فقط با اعزام خودروی امدادی در این طرح شرکت دارند.

وی ادامه داد: در طرح همسفران خورشید یک هزار و 350 نیروی عملیاتی در طول روز به زائران پیاده رضوی خدمات لازم را ارائه می دهد.

چرخساز با بیان اینکه در استان خراسان رضوی 54 پایگاه و 126 خودروی عملیاتی مستقر هستند، گفت: امدادگران و نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر در طول مسیر همراه زائران هستند و در هر 5 کیلومتر از این مسیر نیز یک دستگاه خودروی امدادی مستقر شده است.

به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر 160 چادر نیز برای اسکان موقت زائران در طول مسیر برپا شده است.