Skip to Content

اشتراکات ایران و پاکستان زمینه مناسبی برای افزایش همکاری‌هاست

اشتراکات ایران و پاکستان زمینه مناسبی برای افزایش همکاری‌هاست

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اشتراکات موجود بین پاکستان و ایران به عنوان دو کشور مسلمان و همسایه گفت: این اشتراکات زمینه بسیار مناسبی برای افزایش همکاری‌ها به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: اشتراکات ایران و پاکستان زمینه مناسبی برای افزایش همکاری‌هاست

محسن علیمردانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به همراهی خود در سفر هیئتی از ایران با سرپرستی رئیس مجلس به پاکستان اظهار داشت: این سفر جزء سفرهای تاثیرگذار و مفید محسوب می‌شود.

وی به دیدارهای انجام شده با مسئولان پاکستان اشاره و اضافه کرد: رئیس جمهور، رئیس مجلس ملی و رئیس سنای پاکستان از مسئولانی بودند که در این سفر با آنها دیدارهایی برگزار شد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور ایران و پاکستان برای همکاری، همکاری‌های امنیتی برای مبارزه با تروریسم و خط لوله گاز را از موضوعاتی عنوان کرد که در هیئت اعزامی از ایران با مسئولان پاکستانی بحث و بررسی شد.

این مسئول به اشتراکات بین دو کشور پاکستان و ایران به عنوان دو کشور مسلمان و همسایه اشاره کرد و افزود: این اشتراکات زمینه بسیار مناسبی برای افزایش همکاری‌ها به شمار می‌رود.

علیمردانی از مطرح شدن افزایش امکانات رفاهی برای گردشگران زیارتی پاکستانی از جمله افزایش پروازهای مشهد و تهران به پاکستان در جلسات برگزار شده با روسای احزاب خبر داد و تصریح کرد:  در این جلسات مسائل امنیتی از جمله ناامنی‌های به وجود آمده در مرزهای ایران هم مطرح و بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه ایران اغلب اقدامات لازم برای عملیاتی کردن خط لوله گاز را انجام داده است، گفت: از طرف پاکستان برای این پروژه کار خاصی انجام نشده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین از ارائه لایحه بودجه در جلسه امروز مجلس خبر داد و خاطرنشان کرد: زمان ارائه این لایحه از مسائل چالش برانگیز بین دولت و مجلس در گذشته محسوب می‌شد که دولت یازدهم این مشکل را ندارد.

این مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده برای تثبیت قوانین محتوایی لایحه بودجه در مجلس تاکید کرد: این اقدام منجر به بهبود روند بررسی لایحه در مجلس می‌شود.

علیمردانی تاکید کرد: با وجود اقدامات انجام شده برای انسجام‌بخشی به قوانین بودجه‌ای هنوز هم در این حوزه مشکلاتی وجود دارد.