Skip to Content

اعتمادسازی،گام اول برای حضور سرمایه‌گذاران در مشهدمقدس است

محمد سهیلی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم از مشهد مقدس، در ارتباط با بحث سرمایه‌گذاری اظهار کرد:  ما در بحث سرمایه‌گذاری چند مسیر اصلی داریم که اول باید برای سرمایه‌گذار بسترسازی شود که البته بخشی از این بسترسازی قانونی و رابطه‌ای است.

وی افزود: اخیرا نیز بنا بر این شده که کل فرآیندهای سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی مشخص شود به صورتی که تکلیف سرمایه‌گذار در طی 2 ماه معلوم شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد بخش دیگر را بسترسازی اقتصادی دانست وتصریح کرد وقتی شهرداری در زمینه‌های خاص مانند کمربند جنوبی و یا قطار شهری مشهد زیر ساخت‌هایی ایجاد می‌کند، طبیعتا برای سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها نیز مطلوبیت اقتصادی ایجاد می‌شود.

سهیلی خاطرنشان کرد: بحث دیگر جنبه فرهنگی موضوع است که یک نوع اعتمادسازی در زمینه مشارکت است یعنی مردم احساس کنند که برای آبادانی شهر وظیفه دارند تا سرمایه‌های خود را در این ارتباط به کار گیرند چرا که ممکن است مجموع سرمایه‌گذاری پراکنده مردم از سرمایه‌گذاری‌های کلان نیز بیشتر باشد.

سهیلی بر اهمیت اعتمادسازی در بحث سرمایه‌گذاری تأکید کرد و گفت: شورای شهر و شهرداری به اندازه خود وظیفه دارند برای اعتمادسازی مردم فعالیت کنند.

عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: مشهد با توجه به حضور 30 میلیون زائر ظرفیت خوبی برای سرمایه‌‌گذاری دارد که مورد توجه سرمایه‌گذاران است.

انتهای پیام/ آ

Authors: خبرگزاری تسنیم