رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

اعزام بالگرد به مناطق زلزله زده خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعزام بالگرد به مناطق زلزله زده خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مجتبی احمدی افزود:تیم عملیات هلال احمر با حضور در مناطق حادثه دیده آمادگی کامل برای اقدامات احتمالی بعدی را دارد.

در پی وقوع زلزله 6 ریشتری امروز یک کشته و 5 مصدوم بر اثر زلزله در خراسان رضویدر شهر سفیدسنگ از توابع بخش قلندرآباد شهرستان فریمان بیشترین خسارات در روستاهای سفید سنگ و بخش رضویه مشهد گزارش شده است.

وی گفت: در پی زلزله 6 ریشتری خراسان رضوی تاکنون 24 پس لرزه در منطقه به وقوع پیوسته که شدت بیشترین آن 4.9 ریشتر بوده است.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: تاکنون گزارشهای رسیده از این زلزله حاکی از فوت یک نفر در روستای دوقلعه براشک دهستان سفیدسنگ شهرستان فریمان و مصدومیت پنج نفر است.
احمدی با بیان اینکه استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استانداری در منطقه مستقر هستند، افزود: زلزله در منظقه‌ای که دارای تراکم جمعیت بوده رخ نداده و این قوت قلبی برای تیم‌های عملیاتی است.
وی افزود: روستاهای سرخس هم تخریب داشتند و تیم‌های عملیاتی در آنجا برای اسکان روستائیان مستقر هستند.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: در شهر مشهد نیز تخریب‌های جزئی، وجود داشته است و رعب و بار روانی برای شهروندان بوجود آمده است.
زلزله‌ای با شدت شش ریشتر، ساعت 10 و 40 دقیقه بخش‌هایی از چند شهرستان خراسان‌رضوی را در مرکز و شرق این استان لرزاند.
به گزارش موسسه ژئوفیزیک کانون این زمین لرزه عمق 10 کیلومتری زمین در شهر سفیدسنگ از توابع بخش قلندرآباد شهرستان فریمان در 100 کیلومتری جنوب مشهد بود.