Skip to Content

اعضای شوراهای شهر و روستا آلوده کارهای سیاسی نشوند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضویگفت: بعضی اوقات عرصه‌های اجتماعی با سوژه‌های سیاسی آلوده می‌شود و اعضای شوراهای شهر و روستا باید مراقب باشند تا آلوده کارهای سیاسی نشوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با اعضای شورای اسلامی خراسان‌رضوی افزود: وقتی انسان در عرصه خدمت به مردم وارد شد تمام موفقیتش وابسته به اخلاص بوده و تمام اقداماتش خدایی است و کار خدا هم با قدرت خالق یکتا و بی‌همتا انجام می‌شود و بدون تردید به موفقیت ختم می‌شود.
وی افزود: موفقیت بدون قدرت خدا معنا و کاربرد ندارد و مشکل در نبود اخلاص بوده که سبب ناموفقی می‌شود و اگر کارمان خدایی باشد با کمترین امکانات هم پیش می‌رود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضویتأکید کرد: اعضای شورا نخبگان منطقه خود هستند و باید از این دانش و تخصص خود در مسیر خدمت به مردم بهره ببرند و کاری کنند اخلاصشان پایدار و ماندگار باشد.
وی بیان کرد: حق همواره در انتظارات مردم است، هرچند که فاصله‌ای میان این دو مهم وجود دارد و گرچه تکالیف و وظایف به صورت حداقلی بوده اما انتظارات مردم باید به صورت حداکثری برآورده شود و توجه ویژه‌ به اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: بخشی از انتظارات فردی و بخشی دیگر جمعی هستند و وظیفه ما برآورده کردن انتظارات جمعی بوده و در حرکت‌های توسعه‌ای شهری و روستایی باید کار را پیش ببریم و در مواقع مشکلات از مسئولان کمک بخواهیم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی عنوان کرد: محدودیت شوراها از مشکلات این مجموعه بوده و کار شورا گلدان کاشتن، آسفالت کاری و غیره نیست، بلکه باید تمام امورات شورایی اعم از فرهنگی، اجتماعی و‌غیره به شکلی مطلوب و در مسیر خدمت به مردم انجام شود.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: اگر خالصانه برای مردم کار کنیم امکانات و حمایت‌های مردمی هم فراهم می‌شود و در این حوزه نگاه به دولت اشتباه است.
وی عنوان کرد: توجه به مردم در باز بودن در دفتر به روی آن‌ها نیست بلکه باید مردم را در صحنه کار آورد و اگر این کار انجام شود 80 درصد کارها پیش رفته و 20 درصد دیگر موانع بر سر راه بوده که توسط مسئولان برطرف می‌شود باید دقت کرد که بخش زیادی از بودجه 94 دولت عملی نشده و نباید انتظارات بالا و غیرمنطقی داشته باشیم.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: باید در حوزه نیروی انسانی و امکانات اقتصادی از مشارکت مردم استفاده شود و آن چیزی که مهم است ورود افراد با خلوص نیت است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: عرصه‌های اجتماعی با سوژه‌های سیاسی آلوده می‌شود و شما اعضای شوراهای شهر و روستا مراقب باشید تا آلوده کارهای سیاسی نشوید، گرچه بصیرت سیاسی لازم است اما نباید نوکر سیاسی شویم و اگر خدای ناکرده این‌گونه شدیم دین و دنیای خود را باخته‌ایم و شکستی سنگین متحمل شده‌ایم