رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اعلام برنامه‌های هفته ملی مبارزه با سرطان در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام برنامه‌های هفته ملی مبارزه با سرطان در مشهد

برنامه‌های هفته ملی مبارزه با سرطان در مشهد اعلام شد

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر آموزشی انجمن پیشگیری از سرطان نسترن گفت: برنامه‌های دپارتماناعلام برنامه‌های هفته ملی مبارزه با سرطان در مشهدآموزش و فرهنگ سازی انجمن پیشگیری از سرطان در هفته ملی مبارزه با سرطان در دو بخش دانش‌آموزان و معلمان بهداشت در مدارس مشهد برگزار می‌شود.

دکتر مهدیه سرگلزایی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه،افزود: بخش دانش‌آموزی این برنامه‌ها در مدارس دخترانه متوسطه دوره دوم نواحی 7 گانه مشهد و منطقه تبادکان با همکاری آموزش و پرورش برگزار و در هر روز در یک مدرسه یک برنامه آموزشی در 4 محور تغذیه، فعالیت بدنی، روانشناسی با اولویت مدیریت استرس و مفاهیم پیشگیری از سرطان ارائه می‌شود.

او گفت: تدریس اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های فردوسی و علوم پزشکی مشهد با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ،برگزاری جلسات آشنایی رابطان حوزه سلامت مدارس با جدیدترین دانش‌های حوزه سلامت و همچنین روشهای پیشگیری از سرطان ، آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در قالب پوستر، نشریه، کتاب، CD و DVD ، برپایی نمایشگاه‌هایی در مدارس ، توزیع هزار جلد نشریه پیام نسترن و هزار بروشور پیشگیری از سرطان پستان و باورهای غلط در کلینیک‌ها از برنامه های هفته ملی مبارزه با سرطان است.

مدیر آموزشی انجمن پیشگیری از سرطان نسترن با بیان این که از اول تا هفتم بهمن به عنوان هفته ملی مبارزه با سرطان نامگذاری شده  است گفت: شعار امسال هفته سرطان "اصلاح باورها راه مبارزه با سرطان" است.

خانم سرگلزایی با بیان این که  3سرطان معده، پروستات و پستان شایع‌ترین سرطان‌ها در خراسان است  افزود: از مهمترین نکات در بحث سرطان تشخیص زودهنگام و به‌موقع سرطان و غربالگری است.

او گفت:عمده مخاطبان در حوزه سبک زندگی سالم و پبشگیری از سرطان رده‌های سنی 20 تا 65سال هستند و معتقدیم آگاهی افراد در زمانی تأثیرگذار خواهد بود که مورد مشکوکی را در بدن خود مشاهده می‌کنند و برای پیشگیری به‌موقع بلافاصله به پزشک مراجعه و از تحمیل آسیب‌های جدی‌تر به بدن خود جلوگیری می‌کنند.

مدیر آموزشی انجمن پیشگیری از سرطان نسترن همچنین گفت:  یکی دیگر از برنامه‌های مهم این انجمن، افزایش سواد سلامت آحاد جامعه  است و این برنامه همزمان با ایام هفته سلامت ازاول تا هفتم اردیهشت سال آینده برگزار خواهد شد.