رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

اعلام برنامه های بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام برنامه های بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در خراسان رضوی

برنامه‌های بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در استان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی در نشست خبری اعلام برنامه های بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در خراسان رضویگفت: مراسم نکوداشت شهید آیت الله هاشمی نژاد پنج شنبه در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سلطانی افزود : این مراسم از ساعت 16 تا 17 و سی دقیقه در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با حضور مسئولان لشکری و کشوری و اقشار مردم و زائران برگزار می شود.

او گفت: همچنین بمناسبت سالروز شهادت این شهید والامقام ده ها عنوان برنامه دیگر نیز در استان خراسان رضوی و مشهد مقدس برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان افزود: فضاسازی و گل آرایی رواق دارالسلام مزار شهید هاشمی نژاد , برگزاری همایش در دانشگاه فرهنگیان از مهمترین برنامه ها در مشهد است.

حجت الاسلام و المسلمین سلطانی گفت: برپایی نمایشگاه شهدای ترور در اماکن شهری و مسابقات کتابخوانی از مهمترین برنامه های سالروز شهادت شهید هاشمی نژاد در استان است.

شهید آیت الله هاشمی نژاددبیر حزب جمهوری اسلامی در مشهد بود. در روز ۷ مهر 1360 با انفجار انتحاری نارنجک یکی از اعضاء نفوذی سازمان مجاهدین خلق در محل دفتر این حزب در خیابان عشرت آباد مشهد که بعداً به نام این شهید،تغییر نام داد ترور شد و در محلّ دار السّلام حرم علیّ بن موسی رضا علیهما السّلام به خاک سپرده شد.