رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

اعلام برنامه های شب 23 ماه رمضان در حرم رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام برنامه های شب 23 ماه رمضان در حرم رضوی

برنامه های شب 23 ماه رمضان در حرم مطهر امام رضا(ع) اعلام شد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، ویزه برنامه شب احیای بیست و سوم ماه مبارک رمضان امشب نیز چوناعلام برنامه های شب 23 ماه رمضان در حرم رضویشبهای 19 و 21 این ماه مبارک در حرم نورانی امام هشتم(ع) با حضور بی شمار زائران و مجاوران برگزار می شود. 

زائران امام هشتم با تشرف به این صحن و سرا برای شرکت در مراسم احیا همچون قطره‌ای دل به کرم مولا می سپارند و نوای ملکوتی بک یا الله و  الغوثشان تا  اوج آسمان طنین انداز می شود.

سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ﺑا ﺗﺸﺮﯾﺢ ﺑﺮﻧﺎمه‌های ﺷﺐ ۲۳ ماه رمضان گفت: این مراسم امشب از ساعت 21 با قرائت قرآن آغاز می شود و با ﻗﺮاﺋﺖ دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ ﻛﺒﯿﺮ و مرثیه خوانی و ذکر مصیبت ﻣﺪاحان اهلﺑﯿﺖ(ع) ادامه می یابد.

ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم رضاعلی عزیزی افزود: در این مراسم معنوی حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران سخنرانی و آیین  قرآن به سر را برگزار می کند.

وی گفت: باشکوه‌ترین محفل قرآنی جهان اسلام امشب هم در جوار بارگاه ملک پاسبان حضرت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

سرپرست ﻣﻌﺎونت ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت اﺳﻼﻣﻲ آﺳﺘﺎن ﻗﺪس رﺿﻮی افزود:  مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در حرم رضوی تا ساعت یک بامداد ادامه می یابد.

برای بهره‌مندی هرﭼﻪ ﺑﯿﺶﺗﺮ زائران از ﻓﯿﻮﺿﺎت ﻣﻌﻨﻮی ﻟﯿﺎﻟﯽ ﻗﺪر، وﯾﮋه ﺑﺮﻧﺎه‌های شب‌های ﻗﺪر ﺣﺮم مطهر رﺿﻮی در بیشتر ﺻﺤن‌ها ﺑﺎ ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮن‌های پهن ﭘﯿﻜﺮ جدید ﺗﺤﺖ ﭘﻮﺷﺶ ﻛﺎﻣﻞ ﺻﻮﺗﻲ و ﺗﺼﻮﻳﺮی ﻗﺮار ﻣﻲﮔﯿﺮد.