حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷

اعلام بهره برداری از 260 طرح اقتصادی در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام بهره برداری از 260 طرح اقتصادی در خراسان رضوی

260 طرح اقتصادی با بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار در یک ماه آینده در خراسان رضوی بهره برداری می شود

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی دراعلام بهره برداری از 260 طرح اقتصادی در خراسان رضوی مراسم بهره برداری از سالن سی.آی.پی پایانه مرزی دوغارون در شهرستان تایباد  گفت: وضع اقتصادی خراسان رضوی مطلوب  است ؛ در یک ماه گذشته  2هزار و  200میلیارد تومان  طرح اقتصادی در این استان به بهره برداری رسیده و در یک ماه پیش رو نیز  2 هزار و  500  میلیارد تومان طرح  اقتصادی در قالب  260 طرح با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر در این استان به بهره برداری خواهد رسید.

علی رسولیان افزود: از ابتدای  امسال تا پایان شهریور  بیش از 184 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شد.

او گفت: باید تا پایان برنامه ششم توسعه، صادرات  خراسان رضوی به سه میلیارد و  300  میلیون دلار برسد که در این  زمینه 67 برنامه عملیاتی تدوین شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود :  امسال برای رشد صادرات استان رقمی معادل هشت درصد را پیش بینی کرده بودیم که این رقم در پایان دی به 11درصد و معادل یک میلیارد و  600 میلیون دلار رسید.

رسولیان گفت: کاهش هزینه های گمرکی نقش بسزایی در افزایش صادرات تولیدات داخلی، ارتقای کیفیت محصولات و اشتغال پایدار دارد.

رسولیان با اشاره به جایگاه گردشگری خراسان رضوی گفت: هر سال بیش از 25 میلیون زائر و مسافر به این استان سفر می کنند که پیش بینی می شود این رقم تا پایان  امسال به 28 میلیون نفر برسد از این رو همه مسئولان حوزه گردشگری استان باید از این ظرفیت به نحوه احسن استفاده کنند.

سالن تشریفات اختصاصی سی.آی.پی پایانه مرزی دوغارون با توجه خواسته های دولت افغانستان و با هدف  تکریم مسافرینی که قصد ورود و خروج از طریق مرز دوغارون را دارند در زمینی به مساحت 400 متر مربع در پایانه مرزی دوغارون شهرستان تایباد  بهره برداری شد که برای احداث آن بخش خصوصی چهار میلیارد ریال هزینه  کرده است .

با بهره برداری از این طرح  12 نفر به صورت مستقیم مشغول کار شده اند.

روزانه بیش از سه هزار و  500 نفر شامل راننده، کارکنان اداری گمرک، مسافران و گردشگران در مرز دوغارون تردد دارند که ایجاد این سالن نقش بسزایی در تکریم و خدمات رسانی به آنان دارد.