رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اعلام مهلت ثبت نام آزمون حوزه علمیه خراسان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام مهلت ثبت نام آزمون حوزه علمیه خراسان

مهلت ثبت نام آزمون حوزه علمیه خراسان تا 20 فروردین 97 اعلام شد

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر حوزه علمیه استانهای خراسان در جمع خبرنگاران گفت: نام نویسیاعلام مهلت ثبت نام آزمون حوزه علمیه خراسان علاقمندان برای شرکت در آزمون حوزه علمیه خراسان از 15 بهمن آغاز شده  است و تاکنون سه هزار نفر  شامل هزار و ۸۰۰ نفر از برادران و هزار و ۲۰۰ نفر خواهران، برای ورود به حوزه علمیه در سال تحصیلی 97- 98ثبت نام کرده اند.

آیت الله سید مصباح عاملی در گفتگو با خبرنگاران افزود: پیش بینی می شود تا 20 فروردین -پایان مهلت ثبت نام -  حداقل 15 هزار نفر ثبت نام کنند.

 او گفت: متقاضیان باید برای ثبت نام به آدرس اینترنتی www.hozehkh.com مراجعه کنند.

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: افراد دارای مدرک پایه نهم دوره اول دبیرستان با معدل 18 و بالاتر، مدرک دیپلم و کاردانی با معدل 17 و بالاتر دراین آزمون که 14 اردیبهشت 97 برگزار می شود شرکت می کنند  و افراد دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از حضور در آزمون کتبی معاف هستند و فقط باید در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

آیت الله سید مصباح عاملی افزود: شروع سال تحصیلی طلاب از بیستم شهریور 97 است.

او گفت: بنای این حوزه بر پذیرش نخبگان است .

پارسال بیش از15هزار نفر برای ورود به حوزه علمیه خراسان ثبت نام کردند که چهار هزار و 500 نفر از این تعداد مشغول به تحصیل شدند و از این تعداد بیش از 2 هزار و 500نفر دارای معدل بالای 17 هستند.

حوزه علمیه خراسان با هزار و 200 سال قدمت و حدود 40 هزار طلبه در حال آموزش در 157مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است.