رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اعلام نتایج اولیه آزمون جامع استانداردهای مهارتی خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام نتایج اولیه آزمون جامع استانداردهای مهارتی خراسان رضوی

نتایج اولیه آزمون جامع استانداردهای مهارتی خراسان رضوی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل فرهنگ و اعلام نتایج اولیه آزمون جامع استانداردهای مهارتی خراسان رضویارشاد اسلامی خراسان رضوی امروز گفت: این نتایج در سامانه مدیریت آزمونهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس اینترنتی https://azmoonehonar.ir بارگذاری شده و نتایج آزمونهای کتبی نیز هفته آینده اعلام خواهد شد.

محمد رضا محمدی افزود: 2 هزار و 427 مهارت آموز در ١٥ شهرستان استان خراسان رضوی در نخستین مرحله آزمون جامع استانداردهای مهارتی و بیست و چهارمین دوره آزمون ادواری مهارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که روز جمعه گذشته همزمان با سراسر کشور در خراسان رضوی برگزار شد، به رقابت پرداختند.

محمدی ادامه داد: آزمونهای یاد شده هر سال سه نوبت زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 36 رشته مهارتی از جمله عکاسی دیجیتال، چهره آرایی، تصویرسازی کامپیوتر، گرافیک کامپیوتری، موسیقی، مدیریت خانواده، سفالگری و چهره سازی برگزار می شود.

وی افزود: پذیرفته شدگان در این آزمونها گواهی کسب مهارت در رشته مورد نظر را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می کنند و می توانند در آن رشته مشغول کار شوند.

100 مرکز مهارت آموزی دارای مجوز رسمی در استان خراسان رضوی فعالیت دارد که حدود نیمی از آنها در مشهد و بقیه در دیگر شهرستان های این استان هستند.