رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق(ع) در حرم رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق(ع) در حرم رضوی

در هفته جاری ویژه برنامه‌های سخنرانی حرم مطهر رضوی با موضوع تبیین حکمت‌های نظری و عملی امام صادق(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه پایان هفته جاریاعلام ویژه برنامه های سالروز شهادت امام صادق(ع) در حرم رضوی مصادف با شهادت امام صادق(ع) است عنوان کرد: به همین منظور برنامه‌های محوری حرم مطهر رضوی با رویکرد تبیین معارف امام صادق(ع) تدارک دیده شده که هر روز در صحن جامع رضوی، رواق امام خمینی(ره)، رواق دارالحجه و مسجدگوهرشاد برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سعید آخوندی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود، ادامه داد: علاوه بر برنامه‎های قرائت ادعیه، مناجات‌خوانی و سخنرانی رواق امام خمینی(ره)و مسجد گوهرشاد، برنامه‌های فرهنگی دیگری هم تدارک دیده شده که به صورت شبانه روزی در اماکن متبرکه حرم رضوی برگزار می‌شود.

مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ابراز کرد: در این هفته حجج الاسلام والمسلمین ماندگاري، محمود مروي، علیرضا حدائق، محمدباقر موسوي، موسوي کاهانی، محمدعلی دستجردي و سیدمهدي حائري‌زاده در صحن جامع رضوی، رواق امام خمینی(ره) و مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی قبل و بعد از هر وعده نماز یومیه را زمان برگزاری سخنرانی، مداحی و قرائت ادعیه اعلام کرد و از قرائت زیارت جامعه کبیره، امین الله، دعای توسل و دعای کمیل در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گفته وی، دعای کمیل این هفته با نوای علی ملائکه و دعای توسل نیز با نوای محمد عطارپور قرائت می‌شود.