رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه‌های عزاداری شهادت امام رضا علیه السّلام در حرم مطهر رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام ویژه برنامه‌های عزاداری شهادت امام رضا علیه السّلام در حرم مطهر رضوی

در آستانه شهادت امام رضا علیه السّلام ویژه برنامه‌های سخنرانی و عزاداری شهادت امام رضا علیه السّلام که با حضور مردم عزادار در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود اعلام شد.

اعلام ویژه برنامه‌های عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛   حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی معاون تبلیغات آستان قدس رضوی در تشریح برنامه‌های شهادت امام رضا علیه السّلام در حرم مطهر رضوی گفت: برنامه‌های شهادت امام رضا علیه السّلام از صبح روز امروز ۲۷ آبانماه آغاز و تا سوم ربیع الاول ادامه دارد.
وی با بیان  ویژه برنامه شب شهادت امام رضا علیه السّلام، پس از نماز مغرب و عشاء تحت عنوان شکوه ایثار با حضور زائران عزادار در رواق امام خمینی رحمت الله علیهبرگزار می‌شود افزود : این ویژه برنامه با اقامه نماز جماعت توسط آیت الله هاشمی شاهرودی صورت می‏گیرد، و در ادامه  حجج الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی، اسکندری و مدنی سخنرانان ویژه برنامه شب شهادت امام رضا علیه السّلام این ویژه برنامه هستند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی مرثیه‌سرایی و سینه‌زنی ﻣﯿﺮداﻣﺎد، ﺳﻠﺤﺸﻮر و ﻋﻄﺎﭘﻮر را از دیگر برنامه‌های شب شهادت امام رضا علیه السلام در حرم مطهر رضوی ذکر کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی گفت: ویژه برنامه‌های عزاداری و ذکر مصیبت در روز شهادت امام رضا علیه السّلام از اذان صبح تا بعد از نماز ظهر و عصر برگزار خواهدشد.
وی قرائت زیارت‌های امین الله، سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین ﺳﯿﺪ ﻣﻬﺪی ﻣﯿﺮ ﺑﺎﻗﺮی و مرثیه‌سرایی و سینه‌زنی مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهار علیه السّلام را از برنامه‌های بعد از اذان صبح تا ساعت ۶ عنوان کرد.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی در توضیح بخش دوم برنامه‌های عزاداری روز شهادت امام رضا علیه السّلام گفت: بخش دوم ویژه برنامه‌های عزاداری از ساعت ۱۰ صبح با مرثیه‌سرایی آغاز و در ادامه آیت الله علم الهدی و کازرونی به سخنرانی می‌پردازند.
حجت الاسلام حسینی، افزود: ویژه برنامه شام شهادت امام رضا علیه السّلام قبل از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی رحمت الله علیه میزبان عزاداران رضوی است و در این برنامه حجج الاسلام و المسلمین اسکندری، پناهیان و آیت الله صدیقی سخنرانی خواهند کرد.
وی گفت: سلحشور، کریمی، طاهری و مشکینی مداحانی هستند که در این مراسم به مرثیه‌سرایی و ذکر مصیبت می‌پردازند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی برگزاری اجتماع عزادارن رضوی، در روز‌های شنبه و یکشنبه پس از نماز ظهر و عصر در صحن جامع رضوی را از دیگر برنامه‌های حرم مطهر رضوی برشمرد و افزود: احمد واعظی، میرداماد، مطیعی و رسولی مداحان اجتماع بزرگ عزاداران رضوی حرم مطهر هستند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در روز‌های پایانی ماه صفر، ویژه برنامه متعددی از سوی این معاونت تدارک دیده شده است که به طور شبانه روز درحال اجرا می‏‌باشد.