رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی میلاد امام مهربانی‌ها - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام ویژه برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی میلاد امام مهربانی‌ها

ویژه برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی میلاد امام رضا علیه السّلام در مشهد اعلام شد

اعلام ویژه برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی میلاد امام مهربانی‌ها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مراسم باشکوه گلباران اعلام ویژه برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی میلاد امام مهربانی‌هاحرم رضوی با حضور خادمان و زائران حریم رضوی با اجتماع در عرصه میدان شهدا و حرکت به سمت حرم مطهر12 مرداد مصادف با شب ولادت امام رضا علیه السّلام از ساعت 18 تا اذان مغرب با مداحی امیرعارف و ابوالفضل مشکینی برگزار می شود و شرکت‌کنندگان به جشن "شکوه رضوان" در صحن جامع رضوی خواهند پیوست.

حجّت الاسلام سیّد جلال حسینی سخنران ویژه برنامه گلباران حرم مطهّر را حجّت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی؛ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها اعلام کرد.

او گفت:در شب میلاد حضرت رضا علیه السّلام مراسم ویژه ای با عنوان جشن شکوه رضوان در حرم رضوی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی و مدیحه‌سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السّلام، شعرخوانی و اجرای گروه های هم‌خوانی از بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی تدارک دیده شده است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: برنامه های روز میلاد خجسته امام رضا علیه السّلام نیز با برگزاری دعای ندبه و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکترناصر رفیعی برگزار می شود و پس از آن ویژه برنامه "نوای ملکوت" در ساعت 7 و 30 دقیقه روز میلاد در صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد.

حجّت الاسلام حسینی گفت: سخنرانی حجّت الاسلام و المسلمین محمد رضا رنجبر و اجرای آیین نقاره نوازی روز میلاد سلطان خراسان از برنامه‌های این مراسم است.

او افزود: ویژه برنامه در پرتو خورشید نیز از ساعت 9 صبح تا اذان ظهر و عصر در رواق امام خمینی رحمت الله علیه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری، مدیحه سرایی و شعرخوانی برگزار می شود و همه اماکن متبرکه رضوی تحت پوشش صوتی و تصویری قرار می گیرد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی سخنرانان شام میلاد حضرت رضا علیه السّلام را حجج اسلام والمسلمین رنجبر و رفیعی اعلام کرد و افزود: باشکوه‌ترین محفل قرآنی جهان اسلام در شام میلاد حضرت رضا علیه السّلام با عنوان "در پرتوی قرآن" در صحن جامع رضوی برپا خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی گفت: برای بهر ه مندی ارادتمندان حضرت علیّ ابن موسی الرّضا علیهما السّلام از برنامه های حرم مطهر رضوی، این مراسم به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی رضوی تی وی به نشانی    razavitv.aqr.ir

پخش می شود.

او افزود: دوستداران و ارادتمندان حضرت رضا علیه السّلام در این ایام همچنین با ثبت نام در بخش زیارت نیابتی می توانند به خدام این آستان مقدس نیابت بدهند از جانب آن‌ها نایب الزیاره باشند.