رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه های میلاد حضرت معصومه در حرم مطهر رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

اعلام ویژه برنامه های میلاد حضرت معصومه در حرم مطهر رضوی

همزمان با سالروز ولادت با سرسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خواهر بزرگوار امام هشتم شیعیان(ع) و آغاز دهه کرامت مراسم جشن میلاد این بانوی بزرگوار در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مراسم جشن ولادت کریمه   اعلام ویژه برنامه های میلاد حضرت معصومه در حرم مطهر رضویاهل بیت(س) در روز و شب میلاد بانوی مهر و وفا، مصادف با 23 و 24تیرماه، در صحن جامع رضوی و رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سیدجلال حسینی  افزود: مراسم شب میلاد این بانوی گرامی از ساعت 19 تا 22 در صحن جامع رضوی با سخنرانی حجت‌الاسلام فرازی‏‌نیا و مداحی ذاکران اهل بیت برگزار می شود.

وی گفت: ویژه برنامه میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) از ساعت 10 تا 14 در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با سخرانی حجت الاسلام والمسلمین لقمانی و مدیحه سرایی مداحان خاندان عصمت و طهارت برگزار می شود.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: در شب میلاد با سر سعادت حضرت معصومه(س) مراسم با شکوه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت‌الله نوری همدانی اقامه می‌شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: گلباران حرم رضوی و تبریک و شادباش بانوان مشهدی به ساحت مقدس امام رضا(ع) از دیگر ویژه برنامه‌های سالروز ولادت حضرت معصومه(س) در مشهدالرضا است.این برنامه صبح روز میلاد از عرصه میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می شود.‎

وی گفت: به مناسبت این میلاد فرخنده برنامه‏‌هایی ویژه خواهران در رواق حضرت زهرا(س) تدارک دیده شده است که از ساعت 9 صبح آغاز و با اجرای برنامه‏ های متعدد و متنوع تا بعد از نماز مغرب و عشاء ادامه دارد.

یکشنبه 24 تیرماه مصادف با اول ذی القعده میلاد حضرت معصومه (س) است.