رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آغازبرنامه تفسیر «درس هایی از قرآن» در حرم امام رضا(ع) - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغازبرنامه تفسیر «درس هایی از قرآن» در حرم امام رضا(ع)

برنامه تفسیر «درس هایی از قرآن» در حرم امام رضا(ع) آغاز شد.

ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، برای نهمین سال متوالی ویژه برنامه «درس هایی از قرآن» با حضور خیل عظیمی از آغازبرنامه تفسیر «درس هایی از قرآن» در حرم امام رضا(ع)زائران و مجاوران در حرم مطهر ثامن الحجج(ع) آغاز شد.
یکی از برنامه‏‌های باشکوه حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان برگزاری سلسله جلسات تفسیری حجت الاسلام و المسلمین قرائتی است که نخستین جلسه آن همزمان با اولین شامگاه ماه مبارک رمضان در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد.
 ویژه برنامه «درس‏هایی از قرآن» تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و هر شب از ساعت 22 تا 23 در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‏شود، البته در صورت مساعد بودن هوا این برنامه در صحن جامع رضوی تشکیل می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در این جلسات با بیان شیوای خود در این ایام به تفسیر موضوعی قرآن مجید خواهد پرداخت و موضوعات رشد دینی و معنوی، انفاق، کمک به هم‏نوع،‌ کمال و سعادت بشری از دیدگاه قرآن را مورد بررسی قرار می‌‏دهد.
صوت و تصویر زنده برنامه درس‏هایی از قرآن در کلیه صحن‌‏های حرم مطهر رضوی پخش خواهد شد و هم‏چنین علاقمندان در خارج از حرم می‌‏توانند این مراسم را از طریق درگاه اینترنتی رضوی تی وی مشاهده کنند.
لازم به ذکر است،‌ از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برنامه‎های تفسیر دیگری نیز تدارک دیده شده است که طی شبانه روز در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود.