حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

آغاز به کار مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به امور زمین و مسکن در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغاز به کار مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به امور زمین و مسکن در مشهد

آغاز به کار مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به امور زمین و مسکن در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، دادستان مشهد در این مراسم گفت: امروز اموال غیرمنقول مانند زمین و مسکن بیشترین ارزش را در بین سایر اموال دارد.

غلامعلی صادقی افزود: تاکنون زمینهای تصرف شده زیادی خلع ید شده و در اختیار شهرداری مشهد قرار گرفته است تا پروژه‌های شهری اجرا و سرانه‌های شهر تامین شوند.

او گفت: هر پیگیری دستگاه قضایی باعث شده میلیاردها تومان از دست زمین‌ خواران و متصرفان خارج شود و با راه‌اندازی مجتمع تخصصی زمین و مسکن پرونده‌های این حوزه در شعبه خاص مربوط به خود رسیدگی می شود.

دادستان مشهد افزود: پرونده‌های زیادی در حوزه زمین و مسکن وجود دارد و موقوفات صوری تصرف شده، زمینهای ملی و موقوفات آستان قدس نیز تعداد مهمی از این پرونده‌ها را تشکیل می‌دهند که آزادسازی شده اند.

صادقی افزود: براساس سوابق موجود در دادسرا و دادگستری دوره مسوولیت شهردار فعلی و شورای چهارم شهر مشهد جزو پاکترین دوره‌های مدیریت شهری مشهد است.

شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: قوه قضاییه مرجع تظلم خواهی از حقوق بر باد رفته نظام و مردم است اگر دکترین قضایی ما به نحو احسن اجرا شود صحیحترین دستگاه قضایی را برای معرفی به جهان داریم.

سید صولت مرتضوی افزود: خدمات دستگاه قضایی در حوزه مدیریت شهری برای حفظ حقوق شهروندی و بیت‌المال گسترده است و در ارتفاعات جنوبی مشهد اگر صلابت دستگاه قضایی نبود مقادیر زیادی از بیت المال به هدر می رفت.

وی ادامه داد: صلابت دستگاه قضایی باعث شد بیش از 30 کیلومتر از بستر کشف رود آزادسازی و 200 هکتار پارک نیز در محدوده آن اجرایی شود.

مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به امور زمین و مسکن در ساختمانی با زیر بنایی 1800 متر مربع و هزینه 2 و نیم میلیارد ریال با مشارکت شهرداری مشهد و دادگستری خراسان رضوی در بلوار 17 شهریور مشهد مستقر شده است.