رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت شوراهای اسلامی شهری و روستایی خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت شوراهای اسلامی شهری و روستایی خراسان رضوی

نام نویسی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان رضوی از امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: نام نویسی از داوطلبان پنجمین دوره آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت شوراهای اسلامی شهری و روستایی خراسان رضویانتخابات شوراهای اسلامی برای عضویت در دو هزار و 596 شورای شهری و روستایی، همزمان با کشور از امروز 30 اسفند 95در استان آغاز شدو تا ششم فروردین 96در ساعات اداری در محل فرمانداری ها و بخشداری ها انجام می شود.

سیدمسعود محولاتی افزود: داوطلبان برای نام نویسی باید گواهی نداشتن سوء پیشینه ، مدرک تحصیلی ، کارت شناسایی ملی و شناسنامه و کپی آنها و عکس همراه داشته باشند.

او گفت: در این دوره در مجموع در خراسان رضوی 73 شورای شهر تشکیل می شود که اعضای شورای 64شهر دارای پنج عضو خواهد بود

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود : همچنین شورای اسلامی 6 شهر استان در این دوره دارای هفت عضو و دو شهر سبزوار و نیشابور 9نفره خواهند بود و تعداد اعضای شورای اسلامی شهر مشهد هم در این دوره 15 نفر خواهد بود..

به گفته محولاتی ، بر اساس این تقسیم بندی داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراها در شهرهای کمتر از 20هزار نفر باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن و در شهرهای بالای 20هزار نفر جمعیت لیسانس یا معادل باشند..

او افزود: افزون بر این دو هزار و 267 روستای استان هم دارای شوراهای اسلامی متشکل از سه عضو خواهد شد و شوراهای اسلامی 256 روستای دیگر هم پنج عضو خواهند داشت.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: داوطلبان انتخابات شوراها برای روستاهای با جمعیت کمتر از 200نفر مدرک و سواد خواندن و نوشتن کفایت می کند اما روستاهای دارای جمعیت بیش از 200نفر باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشند.

محولاتی با بیان اینکه در مرحله پیش ثبت نام انتخابات شورا 350نفر از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام به تحویل مدارک خود کردند، گفت : این افراد باید در مهلت قانونی ثبت نام به فرمانداری ها و بخشداری مراجعه و کار ثبت نام خود را نهایی و تکمیل کنند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.

هم اکنون خراسان رضوی دارای 73 شورای اسلامی شهری و دو هزار و 554شورای روستایی با هشت هزار و 392 عضو فعال است.