رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸

آغاز دومین جشنواره معلمان هنرمند خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغاز دومین جشنواره معلمان هنرمند خراسان رضوی

دومین جشنواره معلمان هنرمند خراسان رضوی با حضور 212 تن از برگزیدگان فرهنگی هنرمند این استان در مشهد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره فرهنگی، هنری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، در حاشیه آیین آغاز دومین جشنواره معلمان هنرمند استان خراسان رضویآغازین این جشنواره گفت: این جشنواره با همکاری خانه هنرمندان شهرداری مشهد در چهار حوزه ادبی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و هنرهای آوایی برپا شده است.
فرهاد قاسم پور افزود: معلمان هنرمند در حوزه ادبی در رشته های داستان کوتاه و نمایشنامه نویسی، در حوزه هنرهای تجسمی رشته های خوشنویسی، تصویرسازی، پوستر، نقاشی، نگارگری، تذهیب و عکس، در حوزه هنرهای نمایشی در رشته های نقالی، فیلم کوتاه و مجری گری و در حوزه هنرهای آوایی در رشته تک نوازی سازهای سنتی ایرانی، به مدت 2 روز با یکدیگر رقابت می کنند.
وی بیان کرد: مجموعا 400 معلم هنرمند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده بودند که از این تعداد آثار 212 معلم توسط داوران برگزیده و برای شرکت در جشنواره معرفی شد.
قاسم پور با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارتی ویژه معلمان هنرمند در حاشیه این جشنواره، افزود: همچنین نمایشگاهی از آثار معلمان هنرمند در حوزه های مورد رقابت در این جشنواره برای بازدید علاقه مندان برپا شده است.
استان خراسان رضوی با حدود 90 هزار فرهنگی بیش از 7 درصد جمعیت فرهنگیان کشور را داراست.