Skip to Content

آغاز طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش امروز در مشهد آغاز شد..

 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش کشور امروز در مراسم آغاز این طرح گفت: آموزش و پرورش خراسان رضوی پیشگام برنامه های تحولی تعلیم و تربیت در کشور است.
مهدی نوید ادهم افزود: تدبیر مدیران آموزش و پرورش این استان زمینه ارتقا کیفیت را در حوزه های مختلف نظام تعلیم و تربیت فراهم کرده است.
او ادامه داد: اگر درصدد تحول در آموزش و پرورش هستیم باید تفکر راهبردی داشته باشیم و خوشحالیم که در تعلیم و تربیت این استان دفتر فکری برای مطالعات استراتژیک در حوزه آموزش ابتدایی تشکیل شده است.
نوید ادهم گفت: امروز باید تلاش کنیم گفتمان غالب آموزش و پرورش توجه به سند تحول باشد چرا که این سند پیگیر تغییر عمیق و ریشه ای و آینده پژوهانه مبتنی بر آموزه های دینی است.
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش کشور ادامه داد: در سند تحول بنیادین تبدیل نظام آموزشی به نهاد فرهنگی تربیتی به عنوان یک هدف اصلی پیگیری می شود ضمن این که اولویت نهادی در این سند بالادستی تربیت در دوره ابتدایی است.
او تاکید کرد: امروز لازم است از مدیران سیاست گذار نظام تعلیم و تربیت تا مدیران مدارس ما نگاه ویژه ای به بحث آموزش ابتدایی داشته باشند تا به اهداف تربیتی موردنظر خود دست پیدا کنیم.